Co warto wiedzieć o depilacji woskiem?

Idealnie gładkie ciało już od wieków jest uznawane za wzór piękna. Istnieje wiele sposobów usuwania zbędnego owłosienia ciała. Jedną z najszybszych i najskuteczniejszych metod depilacji jest zabieg z użyciem wosku. W porównaniu z innymi metodami gwarantuje ona szybki i długotrwały efekt, a także niesie ze sobą małe ryzyko powikłań. Profesjonalny i ekspresowy zabieg depilacji woskiem można wykonać w wyspecjalizowanych salonach Time for Wax. Do zabiegu warto się odpowiednio przygotować, by efekt nieskazitelnie gładkiej skóry utrzymał się jak najdłużej.

Depilacja woskiem polega na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami. Dzięki temu efekt gładkości na skórze utrzymuje się do czterech tygodni. Już po pierwszym zabiegu odrastające włoski stają się zdecydowanie słabsze i rzadsze. Zabieg można stosować na wszystkich powierzchniach ciała. Ta forma usuwania owłosienie jest adresowana do wszystkich, którzy oczekują szybkiego i trwałego efektu.

Co warto wiedzieć o zabiegu depilacji woskiem?

W Time for Wax zabiegi wykonuje się przy użyciu gorącego wosku w dwóch odmianach: klasycznego wosku paskowego oraz bezbolesnego wosku Magic Wax. Wersja Magic Wax jest autorską kompozycją stworzoną na bazie naturalnych składników, w tym wosku pszczelego. Magic Wax przykleja się do włosków, a nie bezpośrednio do skóry, dlatego ból odczuwany podczas zabiegu jest zdecydowanie mniejszy. Ten pachnący wosk ma niższą niż zwykły temperaturę topnienia, dlatego jego aplikacja na ciało jest bardzo przyjemna i przypomina delikatny ciepły masaż. Po depilacji woskiem efekt gładkiej skóry utrzymuje się do  3-4 tygodni, w zależności od tego, jak szybko rosną u danej osoby włosy. Czasami depilacji mogą towarzyszyć podrażnienia i zaczerwienienia, jednak już na drugi-trzeci dzień skóra wygląda zdrowo, a także jest miła i miękka w dotyku.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przygotowując się do zabiegu warto pamiętać o kilku wskazówkach. Dla uzyskania pożądanych efektów depilacji woskiem włosy powinny mieć długość od 0,5 do 1 cm. Jeśli włosy będą zbyt krótkie, niemożliwe będzie ich dokładne usunięcie, natomiast przy ich większej długości w trakcie zabiegu możemy odczuwać nieprzyjemne szarpanie. Dwa dni przed zabiegiem należy także unikać korzystania z solarium i sauny. Jeden dzień przed depilacją warto zrobić dokładny peeling ciała. Natomiast tuż przed samą wizytą w salonie unikamy stosowania na depilowaną partię ciała tłustych kremów, balsamów i olejków.

Jak utrwalić efekt gładkiej skóry?

Skóra po depilacji może być lekko podrażniona i zaczerwieniona. Pożądany efekt gładkiej i miękkiej skóry pojawi się po 2, 3 dniach od zabiegu. Dopóki zaczerwienienia nie znikną należy zrezygnować z pływania w chlorowanej lub słonej wodzie, korzystania z sauny, czy wykonywania ćwiczeń. Po depilacji pach w celu uniknięcia podrażnień i przebarwień skóry należy zrezygnować na cztery dni ze stosowania antyperspirantów na bazie alkoholu i perfum. Między kolejnymi profesjonalnymi zabiegami depilacji woskiem nie należy używać maszynki do golenia. Efekt idealnie gładkiej skóry zapewni regularne złuszczanie naskórka za pomocą peelingu. Dobrą kondycję i nieskazitelny wygląd ciału zagwarantują odpowiednie balsamy, masła i oliwki. Warto sięgać po te produkty, które opóźniają odrastanie włosów i zapobiegają ich wrastaniu.

W ofercie Time for Wax znajduje się linia kosmetyków „Much More”. Produkty z tej linii właściwie odpowiedzą na potrzeby skóry zarówno przed depilacją, jak i po niej. Zapewniają skórze pielęgnację i ochronę. Błyskawicznie wchłaniające się balsamy z formułą na bazie składników pochodzenia roślinnego skutecznie opóźniają odrastanie włosów, a także pozwalają na zregenerowanie i nawilżenie skóry. Peelingi natomiast pozwolą przygotować ciało do zabiegu depilacji, jednocześnie dokładnie złuszczając martwy naskórek. Produkty „Much More” są oparte na naturalnych składnikach. Nie zawierają także parabenów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj