Wiola Wołczyńska na sezon FW 2013

Najnowsza kolekcja na  jesień 2013 - Wiola WołczyńskaKolekcja jesień – zima 2013 to zabawa w warstwy i nietypowe cięcia, to również przewrotność i działanie na opak. Poszczególne elementy garderoby  zostały na nowo zinterpretowane i tak powstała kolekcja, w której spódnica lub część marynarki jest elementem płaszcza, a sukienka zestawiona jest ze spodniami.

Dominującymi kolorami są szarości, granaty oraz czerń w połączeniu z drobnymi/subtelnymi deseniami. Materiały użyte w kolekcji to szlachetne wełny z kaszmiru oraz alpaki, jedwab, jedwabna tafta, modal, dzianina oraz wypełnienia pianką ociepleniową, które nadają formę spódnicom, płaszczom oraz bluzom.

 

Klasyczne kroje połączone z zaskakującymi  cięciami , jak wcięte boki czy rękawy, dłuższy przód- krótszy tył  składają się na nowoczesną wersję klasyki z odrobiną pieprzu.

O projektantce

Wiola to projektantka i stylistka mody, swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w Warszawie oraz Londynie. Brała udział w prestiżowych warsztatach „Kreowanie Nowych Koncepcji w Modzie”  w londyńskim Central Saint Martins College of Art and Design. Tworzyła kostiumy m.in. do Sztuki Teatralnej Anny Burzyńskiej „Jeśli chcesz kobiety, to ją porwij”. Współpracowała z Fabryką Trzciny, organizując pokazy mody dla wielu firm. W roku 2010 zdobyła cztery wyróżnienia Jury Kreatorów i Jury Medialnego podczas konkursu „Złota Nitka” za kolekcję „Cossack”. Przewodniczyła jury konkursu „Zaprojektuj Strój” dla sieci Mc Donald’s – Polska. Od kilku lat prezentuje swoje kolekcje podczas Fashion Week Poland.

Obecnie kreuje dwie linie odzieżowe WIOLA WOŁCZYŃSKA oraz WIOLA WOŁCZYŃSKA – ESSENTIALS www.wiolawolczynska.pl