Wakacyjne „Cocktail party” z… Empikiem

Summer PartySezon przyjęć w ogrodzie w pełni. Pamiętacie kiedy ostatnio wzięliście udział w „cocktail party”? Jeśli dotąd nie mieliście takiej okazji, być może w tym roku warto je samodzielnie zorganizować? Do przygotowania udanego koktajlu potrzebujemy trochę wiedzy, nie mniej etykiety, oryginalnego menu i… gościnności.

„Cocktail party” organizowane jest zwykle w porze popołudniowej, ale zawsze przed godziną 20. Najczęściej ma formę przyjęcia na stojąco, podczas którego serwujemy wymyślne potrawy i przystawki. Oryginalne ciasteczka czy tartinki to najczęściej spotykane w menu koktajlowym przysmaki, a do tego long drinki i napoje. Koktajl to forma spotkania stworzona po to, by celebrować specjalne wydarzenia, jak choćby sukces bliskiej nam osoby, wydarzenia kulturalne czy powitanie lub pożegnanie zagranicznych gości. Bardzo chętnie korzystają z jego formy galerie sztuki podczas otwierania wystaw, ale także ambasady. Co ciekawe „cocktail party” to jedno z niewielu przyjęć, które wymaga tak precyzyjnego zaplanowania. Jego ramowy program powinniśmy otrzymać już na zaproszeniu. Spotkanie zwykle trwa krótko, bo od 1,5 do 2 godzin. Spóźnienie lub wcześniejsze opuszczenie miejsca przyjęcia „w stylu angielskim”, czyli bez pożegnania, jest jak najbardziej zgodne z jego etykietą. Oczywiście nie dotyczy to gospodarza, który powinien oficjalnie przywitać i pożegnać gości – także tych wychodzących podczas przyjęcia.

W związku ze stojącą formą przyjęcia dania serwowane podczas „cocktail party” powinny mieć formę małych i łatwych do spożycia porcji. Wybór alkoholi powinien pasować do niezobowiązującej atmosfery oraz koktajlowego menu. Wszystkie podawane napoje powinny być schłodzone.

Warto pamiętać, że przyjęcie na łonie natury nie zwalnia nas z obowiązku estetycznego stroju, który będzie adekwatny do jego formy.

Jeśli właśnie zdecydowaliście się na popołudniowo-wieczorne „coctail party”, czas przygotować jego oprawę. Szwedzki stół na smakołyki oraz oryginalna letnia zastawa, obok starannie dobranego menu, na pewno będą gwarancją sukcesu.

Finezyjne formy do lodu, nietłukące się dzbanki z chłodzącymi wkładkami, kieliszki i szklanki z akrylu w ciekawych wzorach i energetycznych, letnich kolorach, mieszadełka, shakery, coolery czy patery do ciasta oraz zestawy sztućców do sałat – wszystko to znajdziecie w kolekcji Empiku „Summer Party”.

Wakacyjna kolekcja „Summer Party” jest dostępna we wszystkich salonach Empik oraz na empik.com do końca sierpnia.

Related Images:

1 KOMENTARZ

  1. Podobają mi się te gadżety z empiku, idealne na letni chill ze znajomymi. Jak dla mnie spoko opcja, że w empiku oprócz płyt i książek można znaleźć takie praktyczne gadżety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj