Hip Hop City Festiwal

Blisko 100 godzin warsztatów tanecznych, trzydziestu instruktorów ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Australii i Polski, którzy przyciągnęli do Jarosławca młodych tancerzy z całej Europy. Hip Hop City Festiwal stawia na profesjonalistów!

Organizatorom imprezy udało się zaprosić do Jarosławca największe sławy ze świata hip hopu. Reprezentują oni wszystkie style tańca i są trendseterami wyznaczającymi kierunki rozwoju rynku tanecznego. Uczestnicy HH City mogą uczyć się od choreografów P.Diddiego, Janet Jackson czy Missy Elliot. Wielu instruktorów to tancerze na co dzień pracujący dla największych gwiazd, Britney Spears, Alicii Keys czy Madonny. Dlaczego przyjechali do Polski? – Słyszałem o warsztatach Summer Dance Intense od wielu moich przyjaciół z L.A. Każdy kto wracał z Polski był zachwycony poziomem i otwartością tancerzy. Wielu z nich przywiozło ze sobą do Stanów młodych amatorów, z którymi zaczęli stałą współpracę np. podczas koncertów lub przy kręceniu teledysków. Stwierdziłem wreszcie, że muszę tu przyjechać i zobaczyć to na własne oczy – opowiada tancerz Chaz Buzan, który niedawno zakończył światową trasę koncertową z Madonną. Jakie wrażenia zrobiły na nim warsztaty? – Jestem naładowany pozytywną energią. Chęć młodych ludzi do nauki i rozwoju swoich umiejętności to dla mnie ogromna inspiracja do dalszej pracy – tłumaczy.

Organizatorzy festiwalu zgodnie twierdzą, że zależy im przede wszystkim na rozwoju indywidualnym każdego z tancerzy jak i kultury hip hopowej w Polsce. Zaprosili do współpracy osoby, które osiągnęły sukces nie tylko ze względu na swoje umiejętności ale także wyjątkowe podejście do tańca. – Chcemy, żeby nasi tancerze nauczyli się nie tylko techniki, potrzebnych ruchów ale także żeby zrozumieli swojego choreografa i dzięki niemu potrafili wyrażać prawdziwe emocje – tłumaczy Filip Czeszyk, jeden z pomysłodawców HH City. – Ilekroć rozmawiam z moimi znajomych z L.A, czy Nowego Yorku słyszę od nich, że ludzie w Polsce są dosłownie „głodni nauki”. To jeden z powodów, dla których zagraniczni choreografowie tak chętnie przyjechali na nasz festiwal. Przyciągnęła ich też marka SDI, warsztatów które organizuję od 7 lat. A za instruktorami przyjechali do nas ich fani. Połowa uczestników warsztatów jest z zagranicy – opowiada Błażej Szychowski, wizjoner festiwalu.

Przez następnych sześć dni uczestnicy HH City będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych m.in. przez Luthera Browna, jurora kanadyjskiej edycji programu You Can Dance, Tonego Tzara, Tight Eyez, twórcę stylu krump, czy Mamsona, trendsetera stylu house. Poza zorganizowanymi zajęciami każdy może wykupić sobie prywatną lekcję z ulubioną gwiazdą.

Jedną z idei przewodnich festiwalu jest promowanie polskiej sceny hip hopowej i ułatwianie młodym artystom zaistnienia na arenie międzynarodowej. I właśnie dlatego 18 lipca odbędą się w Jarosławcu polskie eliminacje do prestiżowego festiwalu Wackfest rozgrywającego się w Los Angeles. Zwycięzca otrzyma bilet na wyjazd! Nutka rywalizacji będzie obecna w HH City przez cały czas jego trwania. Walki taneczne na scenie głównej to jedna z głównych zaplanowanych atrakcji. W przygotowaniach tancerzy pomagała dziś m.in. Mufasa, ceniona francuska tancerka, zdobywczyni nagrody głównej w SDK 2012 oraz The Red Bull Beat It 2012. – Walki taneczne dają niesamowitą energię i pozwalają wyrazić swoje emocje oraz przemyślenia. Przynoszą mi ogromną satysfakcję, ale dzisiejsze warsztaty z tancerzami SDI także były inspirujace. – opowiada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj