Hip Hop City – warsztaty taneczne

Hip Hop City - warsztaty taneczne (12)

Warsztaty taneczne prowadzone przez najlepszych choreografów z całego świata, koncerty polskich i amerykańskich gwiazd, flashmoby, happeningi uznanych graficiarzy oraz jedyna w swoim rodzaju szkoła DJ-ska na świeżym powietrzu. Właśnie startuje pierwsza edycja wyjątkowego festiwalu Hip Hop City. Na dziewięć dni centrum nadmorskiego Jarosławca zamienia się w światową stolicę fanów kultury Hip Hop.

Pomysłodawcami i organizatorami wydarzenia zarazem są czterej przyjaciele, pasjonaci tańca, którzy chcą promować i zmieniać polską scenę muzyczną. – W Polsce istnieją dwa światy związane z kulturą Hip hop, taneczna i muzyczna. Myśląc o naszym festiwalu chcieliśmy stworzyć płaszczyznę, w której będą one mogły lepiej się poznać i zacząć ze sobą współpracować. Do Jarosławca zaprosiliśmy choreografów i producentów muzycznych z całego świata. Będą uczyć naszych tancerzy, ale zależy nam także na tym, aby pokazać im, że w Polsce jest wielu profesjonalistów gotowych spróbować swoich sił na rynku zagranicznym. – opowiada Błażej Szychowski, tancerz, choreograf, właściciel FNF Dance Studio jeden z organizatorów. Dlaczego Jarosławiec? – To miasto ma idealne warunki na taki festiwal. Jest tu aż 8 sal tanecznych i władze, które chętnie inwestują w kulturę oraz rozwój. Ogromną zasługę w organizacji tegorocznego wydarzenia ma wójt gminy Postomino, Janusz Bojkowski. – dodaje Filip Czeszyk, tancerz, choreograf, pomysłodawca festiwalu.

Hip Hop City to ogromne miasteczko festiwalowe, 4 hale namiotowe o łącznej powierzchni ponad 2000m2, 30 choreografów i blisko 1000 młodych tancerzy z Polski i Europy. Uczestnicy imprezy mogą szkolić się na warsztatach, które na potrzeby festiwalu zostały podzielone na cztery rodzaje. FNF Summer Dance Intensive 2013 czyli tegoroczna edycja znanej i cenionej w całej Europie szkoły tanecznej, gdzie instruktorami są takie sławy jak m.in. Luther Brown, Tony Tzar czy Valentine Nortorn. Personallskilz, gdzie uczyć będą m.in. francuscy choreografowie Marvin Gofin i Marion Motin, trendseterzy tańca hip hopowego na świecie, Step To The Jam, autorski program zajęć w stylu Step Dealers oraz Break Dance z Kings of Warsaw, gdzie uczestnicy skupiać się będą na szkoleniu Breakingu. – Chcemy stworzyć z Hip Hop City imprezę cykliczną, odbywającą się co roku. Świat tancerzy w Polsce jest ogromny, mnóstwo ludzi tańczy i chce się rozwijać w tym kierunku. My także. Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi szkołami tanecznymi w Polsce, które będą miały pomysł na zorganizowanie fajnych warsztatów dla tancerzy – tłumaczy Bizon, organizator turnieju tanecznego Rytm Ulicy, a obecnie także HH City.

 

Ale taniec to nie wszystko! Przez cały czas trwania festiwalu działać będzie Music Academy czyli otwarta szkoła dla przyszłych DJ-ów. Pod okiem profesjonalistów amatorzy poznają współczesny rynek muzyczny i na specjalnie przygotowanym, klubowym sprzęcie spróbują swoich sił w miksowaniu najlepszych kawałków. W drugiej części festiwalu w Jarosławcu zabrzmią także hiphopowe bity. Na specjalnie wybudowanej scenie zagrają m.in. Grubson, Marika, Ryfa oraz Abradab. Zwieńczeniem koncertów będzie występ Tonego Tzara, znanego amerykańskiego choreografa pracującego m.in. z Missy Elliot czy Britney Spears, który w tym roku wydał debiutancką płytę. Swoje przeboje zagra 21 lipca. Bilety w cenie 29 zł dostępne w kasach festiwalu. – Liczymy na obecność ludzi, którzy są w Jarosławcu i okolicznych kurortach. Bo to dla nich jest ten festiwal i wszystkie atrakcje. Znaleźliśmy niszę, w Polsce nigdy nie było takiej imprezy. Mamy więc nadzieję, że nasza praca i czas, który zainwestowaliśmy w rozkręcenie wydarzenia zaprocentują tym, że HH City stanie się marką samą w sobie – tłumaczy Kacper Czołnik, związany z FNF Dance studio, pomysłodawca festiwalu.

Organizatorzy zaplanowali dla wszystkich uczestników także kilka niespodzianek. – Do współpracy zaprosiliśmy m.in. Anię Youya, jurorkę programu Got to Dance, która zorganizuje taneczny flashmob, a 18 lipca odbędzie się u nas ogromny graficiarski happening – zdradza Błażej Szychowski. Na pięciu betonowych płytach ustawionych przy miasteczku festiwalowym powstanie gigantyczny mural stworzony przez zaproszonych graficiarzy.

Więcej szczegółów na www.hhcity.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj