Konferencja prasowa 5 edycji Fashion Designer Awards w H15 Boutique Apartments

W paryskiej atmosferze szyku i elegancji 11 lutego w H15 Boutique Apartments przy ul. Poznańskiej 15,  goście konferencji za sprawą tematu 5 edycji FDA – Essence de Paris  przenieśli się na paryskie bulwary, do paryskich kafejek  i atelier znanych projektantów.

Dla Ady Fijał nie ma Paryża bez Edith Piaf, Różena Opalińska zabrałaby uczestników do dzielnicy Marais bo właśnie z ulicy czerpie inspiracje, dla Beaty Sadowskiej Paryż jest sexy, a Franuzów kocha za umiejętność celebrowania życia. Dorota Williams podczas stylizacji w klimacie paryskim postawiłaby na mix stylu vintage i nowych propozycji Chanel, Edyta Herbuś kocha paryskie sesje, a dla Anny Męczyńskiej Paryż to marzenie.

Moda i Paryż to duet idealny, dlatego w jury 5 edycji jest wielu znakomitych projektantów.

„Dbałość o szczegóły i detale jest podstawą. Jestem ciekaw jak młodzi ludzie do tego podejdą. Dobry warsztat przydaje się i jest bazą w przyszłości by uprawiać ten zawód” powiedział Tomasz Ossoliński. Sabrina Pilewicz  podkreśliła, iż  „Wiele zawdzięczam konkursowi … Staż u Georgesa Chakry w Libanie dał mi inne spojrzenie na modę , na świat na pokazy w Nowym Jorku. Tak na prawdę znalazłam po nim swoje miejsce i kolejno realizuję marzenia” a Łukasz Jemioł dodał „Bycie projektantem to taki złożony zawód. Nie tylko polegający na byciu artystą ale do tego też trzeba mieć jakieś pojęcie biznesowe … Aby się przebić i być ciekawym to na sukces musi składać się wiele czynników … milion dodatkowych działań, które wpływają na to że jesteśmy w tym a nie innym miejscu .”

Zwycięzca, 5 edycji FDA oprócz głównej nagrody finansowej 15 tysięcy od MSKPU, wyjedzie z Cisowianką Perlage – Partnerem Strategicznym Konkursu na prestiżowe targi tkanin TISSU PREMIER we Francji, oraz do Kopenhagi, na  staż do atelier Anne Sofie Madsen.

Redaktor naczelna VIVA Moda Agnieszka Ścibior  oprócz stażu w redakcji zaproponuje sesje na łamach magazynu.

Joanna – Sokołowska-Pronobis – pomysłodawczyni i producentka FDA na zakończenie zacytowała Ernesta Hemingway’a „Jeżeli miałeś wystarczająco dużo szczęścia, żeby mieszkać w Paryżu w młodości, to gdziekolwiek pojedziesz Paryż zawsze w Tobie zostanie, bo Paryż to uczta, którą można przenosić” a potem już wszyscy popijając Cisowiankę Perlage, kosztowali specjałów restauracji Singnature w H15 Boutique Apartments.

Jak postrzegają Paryż jurorzy konkursu można przeczytać na fan page’u Fashion Designer Awards na facebooku. W każdy piątek cytowany jest jeden z jurorów.

Spotkanie poprowadziła: Karolina Malinowska

Zgłoszenia można przesyłać do 28 lutego 2013 roku – www.fashiondesignerawards.com.pl

PARTNERZY:  CISOWIANKA PERLAGE, ZŁOTE TARASY, MAC, KAZAR, MSKPU, AB FOTO, NIKON, WELLA PROFESSIONALS, H15 BOUTIQUE APARTMENTS, RCLINIC

MEDIA PATRONI: Viva Moda, Viva, Flesz, Party, polki.pl, fleszstyle.pl, Rostyle&Life, Radio Pin, Lula.pl, Joy

Related Images:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj