Zielony weekend w Poznaniu! | Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA

Pawilony pełne kwiatów, roślin zielonych i artykułów ogrodniczych, a także mebli ogrodowych i dekoracji – to królestwo tegorocznych Targów GARDENIA, które odbędą się w dniach 22-24 lutego 2013 na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Towarzyszyć im będą Targi ANIMAL MARKET oraz debiutujące w tym roku Targi SPECIAL DAYS.

To barwne święto branży pobije w tym roku wszelkie rekordy – popularności wśród zwiedzających, liczby wystawców, zagospodarowanej powierzchni, bogactwa imprez towarzyszących oraz innowacji. GARDENIA będzie gościć ponad 500 wystawców, 30 000 zwiedzających, spośród których 60 proc. stanowić będą profesjonaliści. Na zwiedzających czeka aż 13 produktów wyróżnionych w Konkursie o Złoty Medal, setki nowości i dziesiątki wykładów, warsztatów i innych atrakcji zorganizowanych m.in. przez wystawców i partnerów.

Ekologia miast i Pokazowe Centrum Ogrodnicze

Pierwszy dzień to tradycyjnie już miejsce spotkań dla profesjonalistów. Z niego najchętniej korzystają właściciele sklepów i centrów ogrodniczych a także architekci terenów zieleni. To doskonały moment na dopracowanie warunków współpracy z partnerami handlowymi, a także do zapoznania się z nowym asortymentem. Przyjęło się bowiem uznawać Targi GARDENIA jako uroczystą inaugurację sezonu.

Z myślą o tym gronie specjalistów powstanie Pokazowe Centrum Ogrodnicze, które będzie doskonałym studium przypadku w jaki sposób perfekcyjnie zorganizować własną placówkę handlową.

W ramach Pokazowego Centrum Ogrodniczego 22 lutego o godzinie 13:00 rozpocznie się wyjątkowy wykład skierowany wyłącznie dla właścicieli centrów i sklepów ogrodniczych oraz handlowych placówek zoologicznych. Tematem nadrzędnym będzie cena i w związana z nią marża. „Czas trudnych cen, czyli jak skutecznie bronić zysków w dystrybucji produktów ogrodniczych” z całą pewnością zainteresuje wszystkich tych, którzy myślą o kryzysie i nie wiedzą, jaką postawę w związku z nim przyjąć. A może w ogóle nie ma powodów do obaw?

Szczególnie do architektów oraz zarządców terenów zielonych skierowana jest zaś konferencja „Miejska Sztuka Ogrodowa”, która poruszy temat ekologii osiedli mieszkalnych. Współorganizator tego seminarium, wydawca magazynu „Zieleń Miejska”, zaprosił w tym roku uznanych w kraju i w Europie specjalistów, którzy przedstawią perspektywy zrównoważonego rozwoju osiedli, ich potencjał, a także wyzwania, jakie stoją przed twórcami. Nie zabraknie również dyskusji dotyczącej zielonych dachów, roślin w pojemnikach, zielonych ścian i wertykalnych farm miejskich, które mogą okazać się szansą na rewitalizację miast. Organizatorzy konferencji wraz z uczestnikami podejmą próbę udzielenia odpowiedzi na najważniejsze pytanie: Jakie będą miasta przełomu? Z konferencją koresponduje bezpośrednio Konkurs „Zieleń w Mieście”, w którym wziąć udział mogą architekci krajobrazu, projektanci terenów zieleni oraz studenci. Jedna z nagrodzonych prac otrzyma rekomendacje do realizacji.

Podczas Targów GARDENIA swoją obecność zaznaczą również właściciele sklepów i centrów ogrodniczych połączonych w Polskich Stowarzyszeniu Centrów Ogrodniczych. Również w 2013 roku szkolenie z zakresu handlu i marketingu w miejscu sprzedaży zorganizowane zostanie w czwartek, 21 lutego, a więc w przeddzień targów. Warto wspomnieć również o warsztatach projektowych, jakie kolejny już raz zostaną przygotowane wraz z Katedrą Sztuki Krajobrazu SGGW. Efekty pracy uczestników będzie można podziwiać na terenie targów 23 i 24 lutego.

Kolory i smaki ogrodów

Dwa pozostałe dni targów do seria wyjątkowych wydarzeń dla wszystkich hobbystów i pasjonatów zieleni. Czekają na nich Pokazy Florystyczne w wydaniu mistrzów, które zachwycą dekoracjami stołu, bukietami ślubnymi i okolicznościowymi. Znacznie większą skalę przedsięwzięcia zapewni w tym roku współpraca aż trzech przedstawicieli branży florystycznej: Polskiej Szkoły Florystycznej Małgorzaty Bukalskiej, Firmy Plastiflora oraz Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa (SITO).

Warsztaty i prelekcje pełne ogrodowych ciekawostek poprowadzi Marek Jezierski w „Ogrodzie marzeń”, współtworzonym przez firmy BASF, COMPO, MAROLEKS i VILMORIN. Zaś dzięki uprzejmości firmy Barbecook, znany i ceniony kucharz – Robert Sowa poczęstuje przygotowanymi na grillu potrawami. Moc szkoleń i warsztatów szykuje też Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów, które w Ogrodzie Pokazowym w pawilonie nr 5 będzie zdradzać tajniki tworzenia ogrodów dla dorosłych oraz przygotuje „Ogród zmysłów” dla najmłodszych. Wszyscy, którzy są właśnie na etapie tworzenia swojego własnego projektu ogrodu, będą mogli zapytać o radę ekspertów w Pogotowiu Projektowym. Po tej potężnej dawce wiedzy i rozrywki będzie można pójść na zakupy na Kiermasz Ogrodniczy oraz Kiermasz Zdrowej Żywności w pawilonie nr 6.

Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu odbywają się pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Szczegółowe informacje dotyczące programu targów, wystawców i imprez towarzyszących znaleźć można na stronie Targów: www.gardenia.mtp.pl

Related Images:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj