Nowa marka męskich akcesoriów „SimpleChic”

  Na polskim rynku pojawiła się nowa marka akcesoriów dla mężczyzn. Pod szykownie brzmiącą nazwą SimpleChic kryje się wyjątkowa kolekcja wracających do łask i powoli podbijających polski rynek ascotów i poszetek. Kolekcja stworzona przez Olgę Kurenną – właścicielkę sklepu www.simplechic.pl wyróżnia się niebanalnym wzornictwem i jakością.

  Moda, która wywodzi z się z Zachodu oraz wpisuje się w świadome poczucie dobrego gustu, stopniowo wkracza na polskie salony i coraz częściej można zobaczyć polskich aktorów i celebrytów prezentujących dumnie w swoich brustaszach różnokolorowe poszetki i na swoich szyjach finezyjnie związane ascoty. Dużym atutem tego typu dodatków jest to, że pasują one w zasadzie do każdego stylu. Strój nieformalny, koktajlowy czy na wielkie wyjścia – każdy z nich uzupełniony o ascot czy poszetkę, na pewno nada mężczyźnie charakteru i przyciągnie wzrok.

  Poszetki i ascoty wpisują się w indywidualne podejście do stylowego wyglądu i gracji wpisanej w ubiór. Są też alternatywą dla popularnych dodatków wizytowych, takich jak krawaty, muchy czy plastrony i pozwalają podkreślić elegancję niejednego dżentelmena. Dzięki bogatej kolekcji ascotów i poszetek jego image staje się bardziej wyjątkowy.

  Poszetka (z fr. pochette) swe początki datuje jeszcze na czas XIV i XV wieku. Dodająca kolorytu szablonowym strojom wieczorowym, nie zawsze była noszona w brustaszy. Chusteczka z początku umiejscowiona była w kieszeniach spodni, jako atrybut wcale nieelegancki, a służący tylko do czynności higienicznych. XIX wiek przenosi ją o poziom wyżej i po dziś dzień poszetka znajduje się w kieszeni piersiowej marynarki.

  W przypadku ascota – amerykańskie określenie fulara (nie należy go mylić z apaszką), rodowód jest krótszy niż poszetki .Pierwsze wzmianki o fularze pojawiły się w XVIII wieku wśród młodych żołnierzy piechoty. Ascot jest atrybutem nieformalnego stroju codziennego i wyrazem bon tonu.

  Właścicielka marki SimpleChic za cel obrała sobie promocję noszenia ascotów i poszetek na co dzień, jako oryginalnego uzupełnienia stroju zarówno dla mężczyzn i jak sama mówi, dla kobiet, które również mogą wykorzystać ten dodatek w swoich stylizacjach.

  Simplechic

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj