Sezon wędkarski zaczyna się w Poznaniu | Targi RYBOMANIA 2013

  RYBOMANIA to największe targi wędkarskie w Polsce, w których udział weźmie 70 firm, zaprezentowanych zostanie ponad 200 różnych marek wędkarskich. Ekspozycja zajmie blisko 6000 m kw. Targi odbędą się w pawilonie 4, towarzyszące im Międzynarodowe Zawody rzutowe – w pawilonie 1, w sobotę.

  Targi stanowią przede wszystkim miejsce spotkań pasjonatów – zarówno tych doświadczonych, z wieloletnim stażem i ogromną wiedzą, amatorów, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę wędkarską.

  Strefa Łowisk

  Po raz pierwszy na targach wędkarskich pojawi się specjalna strefa dla łowisk komercyjnych. Zaprezentują się w niej takie łowiska, jak: Gosławice, Nekielka, Stary Staw, Carp Shop Lakes i Rybieniec. Będzie to znakomita okazja, by w komfortowych warunkach porozmawiać z gospodarzami miejsc, które powinien znać każdy wędkarz. Strefa łowisk będzie usytuowana na antresoli pawilonu 4.

  Goście specjalni

  Tegoroczne targi będą okazją do spotkania znakomitych osobistości świata wędkarskiego: Ross Honey – dyrektor World Carp Classic, opowie o kulisach organizacji tych największych na świecie karpiowych zawodów wędkarskich. Wiktor Walczak – drużynowy mistrz świata 2012, jeden z najbardziej utytułowanych wędkarzy wyczynowych w Polsce, przedstawi ciekawostki związane z tą dyscypliną. Swoją pasją podzieli się także Robert Taszarek – znakomity polski spinningista, wielokrotny zwycięzca cyklu zawodów Grand Prix Polski i trener spinningowej kadry narodowej. Na targach obecny będzie Mariusz Getka – kapitan zwycięskiej polskiej kadry narodowej na Mistrzostwach Europy 2012. Wraz z nim wystąpi Piotr Ebel – pasjonat wędkarstwa w każdym wydaniu, propagator wędkarstwa surfcastingowego, prezes koła PZW Darłowo „Łosoś”, organizator wielu znakomitych imprez wędkarskich o zasięgu ogólnopolskim. Ponadto swoją obecność zapowiedział Karel Nikl – czeski karpiarz i producent przynęt karpiowych. Na europejskim rynku jego produkty znane są już od kilku lat i zajmują wysoką pozycję w rankingach skuteczności. A James Armstrong na targach podzieli się bogactwem swojej wiedzy z zakresu wędkarstwa karpiowego.

  Międzynarodowe Zawody Rzutowe o Puchar Targów RYBOMANIA 2013

  Wszystkich miłośników dyscyplin castingowych zapraszamy na niezwykłe widowisko sportowe, które odbędzie się 23 lutego w pawilonie 1. W zawodach weźmie udział wielu znakomitych zawodników castingu z Polski oraz z zagranicy. Swój udział potwierdziły drużyny z Czech, Szwecji, Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii. W zawodach będzie można kibicować aż siedmiu polskim drużynom. Dla uczestników targów Rybomania 2013 wstęp na zawody jest bezpłatny.

  I Otwarty Festiwal Filmów Wędkarskich

  Wydarzenie to kierowane jest do wszystkich tych, którzy dokumentują nagraniami swoje wyprawy wędkarskie, bądź zajmują się niekomercyjną produkcją filmów. Tematem łączącym wszystkie produkcje konkursowe jest szeroko pojęte wędkarstwo. Trzy najlepsze filmy zostaną zaprezentowane na targach, w sobotę 23 lutego. Zwycięzca zostanie ogłoszony po zakończeniu seansów.

  Gala nagród: CYPRINIUSY 2012

  W tym roku na targach RYBOMANIA będziemy świadkami ogłoszenia laureatów jednej z najważniejszych nagród w polskim wędkarstwie karpiowym: CYPRINIUS. Organizatorem tego plebiscytu jest Polska Federacja Wędkarstwa Karpiowego. Laureaci wybierani są głosami samych karpiarzy, w ośmiu kategoriach. Laureatów plebiscytu poznamy na uroczystej gali wręczenia nagród – 23 lutego.

  Charytatywne aukcje sprzętu wędkarskiego

  W sobotę i w niedzielę (23 i 24 lutego) o godz. 13.00 na stoisku portalu Wędkuję.pl odbędą się aukcje sprzętu i akcesoriów wędkarskich ufundowanych przez wystawców targów RYBOMANIA. Całkowity dochód z nich zostanie przekazany na ważne cele: z jednej aukcji – na pomoc dla niepełnosprawnych wędkarzy, z drugiej – na wsparcie finansowe rehabilitacji Martynki, córki Tomka Spaszewskiego, karpiarza z Ostrowa Wlkp.

  Filmowe premiery

  Targi RYBOMANIA 2013 będą miejscem oczekiwanych premier filmowych. Zapraszamy do Strefy Panelowej na antresoli na premierowy pokaz części ósmej serii „Na Karpie” pana Mariusza Kapuścińskiego i trzeciej części cyklu „W pogoni za karpiem”. Po raz pierwszy będzie można zobaczyć także produkcję „Zasiadka na łowisku Barduta”, premiera odbędzie się w sali kinowej DVD Karp.

  Sala kinowa DVD Karp

  Stoisko redakcji DVD Karp zamieni się w wyjątkową salę kinową, w której wyświetlane będą przez czas trwania targów najróżniejsze produkcje filmowe. Część z nich została przygotowana specjalnie na targi.

  Godziny otwarcia targów dla publiczności

  22.02 piątek                VIP Day (wstęp tylko z zaproszeniami VIP)

  23.02 sobota              10.00-17.00

  24.02 niedziela           10.00-16.00

  Godziny otwarcia kas:

  23.02.2012               09.30-16.30

  24.02.2012               09.30-15.30

  BILET JEDNORAZOWY: sobota – 12 zł, niedziela – 12 zł

  LOKALIZACJA – PAWILONY: 4 i 1 (Międzynarodowe Zawody Rzutowe, 23 lutego)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj