Aga Prus handmade shoes | Atelier przy Nowym Świecie 22 w Warszawie

  Buty Agi Prus są szyte ręcznie w rodzinnej pracowni przy Nowym Świecie w Warszawie. Powstają w krótkich seriach zgodnie z regułami tradycyjnego rzemiosła.

  Bardzo szybko po premierze, która odbyła się na kwietniowym Poland Fashion Week w Łodzi pierwsza kolekcja projektantki zyskała rozgłos. A to dzięki zachwycającym stylem i kolorami modelom klasycznych czółenek, wiązanych Angielek, Neonek na podsuwkach, czy fantazyjnych Mokasynek. Te ostatnie – oryginalne połączenie modnych w tym sezonie loafersów z elementami typowymi dla mokasynów – zyskały już miano flagowego modelu projektantki i podbiły serca klientek.

  Aga wychowała się w domu pełnym butów. Jej dziadkiem był Brunon Kamiński, słynny warszawski szewc, którego klientkami były takie osobistości jak Irena Santor, Grażyna Szapołowska i Beata Tyszkiewicz. Współpracował z kultową Modą Polską, a jego były wyróżniane na najważniejszych światowych wystawach. To po dziadku Aga przejęła zasadę, że w bucie najważniejsza jest nieskazitelna linia i perfekcyjne wykonanie.

  W Polsce obecnie jest niewielu projektantów obuwia. Istnieją wciąż jeszcze pracownie szewskie, ale ich oferta skierowana jest głównie do mężczyzn. Ponadto nie mają one w ofercie gotowych modeli butów, realizują projekty na życzenie klienta. Aga Prus proponuje autorską kolekcję butów damskich o współczesnej linii, powstających w tradycyjny sposób. Każda para szyta jest z dbałością o najmniejszy szczegół.

  Buty powstają w krótkich seriach, wyłącznie z naturalnych skór, głównie kozich i cielęcych. W ofercie jest obecnie 8 modeli w 15 rozmiarach (pełne i połówki, od 35 do 42), dzięki czemu można właściwie dobrać rozmiar. Jeśli but nie leży idealnie Aga proponuje indywidualne pasowanie do stopy. Klientki mają możliwość wyboru rodzaju skóry dla swojej pary.

  Buty można kupić na www.agaprus.pl lub w atelier przy Nowym Świecie 22 w Warszawie. W pracowni można złożyć zamówienie na buty na miarę.