Najnowsza kolekcja Lany Nguyen. Passion Fruit A/W 2013

  – Emocje, które towarzyszyły mi podczas projektowania najnowszej kolekcji, określiłabym jako tęsknotę za dawno minionymi chwilami oraz rozdarcie związane z koniecznością wyboru jednego miejsca do życia, podczas gdy czuję się, jakbym miała dwie ojczyzny – mówi o swojej jesienno-zimowej kolekcji Passion Fruit Lana Nguyen.

  Moda – od zabawy po styl życia

  Lana Nguyen to 23-letnia projektantka mody. Urodziła się w Wietnamie, ale mieszka i tworzy w Polsce. Wychowała się w dwóch różnych kulturach – europejskiej i azjatyckiej, wykorzystując te dwie skrajności jako silną inspirację w swojej twórczości.

  Moda towarzyszyła Lanie od dziecka. – Gdy byłam mała, przebierałam się w ubrania mamy, a nawet sama komponowałam jej zestawy stylizacyjne na każdy dzień do pracy. Zamiast zabawek, w prezencie zawsze chciałam dostawać ubrania. Moda była dla mnie zabawą, która przerodziła się w wielką pasję, miłość i styl życia – wspomina Lana.

  Charakterystyczną cechą projektów Lany jest zestawianie ze sobą jednocześnie kilku tkanin w jednej sylwetce. – Uwielbiam skrajne połączenia materiałów delikatnych, tj. szyfon, tiul, z mocnymi, tj. skóra, koronka, cekiny. Dbam także o detale: skórzane pagony, pióra, które nadają pikanterii delikatnej i dziewczęcej formie sukienek.

  Lana pracowała jako stylistka wielu prestiżowych magazynów modowych. Była osobistą stylistką Nataszy Urbańskiej. Jej kreacje doceniły także: Anna Mucha, Ramona Rey, Marina Łuczenko, Anna Wendzikowska, Honorata Skarbek i Maria Niklińska.

  W poszukiwaniu inspiracji. Passion Fruit A/W 2013

  Najnowsza, jesienno-zimowa kolekcja Lany Nguyen to subtelne połączenie tradycji z nowoczesnością. W poszukiwaniu inspiracji Lana udała się na Północ Wietnamu w góry Sa Pa, zamieszkiwane przez cztery mniejszości etniczne, mające własny odrębny język, religię i stroje. Żyją według swoich zasad i zgodnie z tradycją. – Nie chciałam powielać dobrze znanych pomysłów. Długo szukałam nowych inspiracji, aż znalazłam ten wyjątkowy region, w którym każda kobieta uczona jest od dziecka tkania i szycia. Poznałam kulisy tworzenia najpiękniejszych tkanin, przędzonych i barwionych przez 90-letnie kobiety. Moja kolekcja to mariaż tradycji i autentycznej pasji z nowoczesnymi rozwiązaniami.

  O wynikach swojej sentymentalnej podróży Lana opowiada:

  „Emocje, które towarzyszyły mi podczas projektowania tej kolekcji, określiłabym jako tęsknotę związaną z powrotem do korzeni, za dawno minionymi chwilami i rozdarcie związane z koniecznością wyboru jednego miejsca do życia, podczas gdy czuję się jakbym miała dwie ojczyzny. Te ubrania kojarzą mi się z energią, zabawą i życiem.

  Moja kolekcja ma wymiar osobisty. Urodziłam się w Wietnamie, ale mieszkam i tworzę w Polsce. Moja perspektywa jest zatem dwoista. Z jednej strony czuję się związana z krajem pochodzenia, a z drugiej – mój styl kształtował się w oparciu o wzorce europejskie. Nie potrafię się odciąć od żadnego z tych źródeł. W moich projektach zawsze można odnaleźć elementy związane z jednym i z drugim obszarem kulturowym. Nigdy wcześniej nie kierowałam się jednak tą zasadą tak świadomie. Dopiero teraz zdecydowałam się na twórczy eksperyment, który polega na zderzeniu bardzo charakterystycznych wzorców orientalnych z europejskimi formami i materiałami używanymi przez europejskich projektantów.

  Nie mogłam sobie do końca pozwolić na prosty transfer form z wietnamskiego folkloru na grunt europejski, bo styl życia Europejczyków nie jest przystosowany do noszenia ciężkich, zabudowanych i mało praktycznych strojów. Skupiłam się zatem na tkaninach i kolorach typowych dla tamtego regionu, które same w sobie są ciekawe i ich wykorzystanie może wzbogacić koncepcję i ideę projektu.”

  Passion Fruit w Między Nami

  9 listopada w klubokawiarni Między Nami Lana po raz pierwszy zaprezentuje swoją nową, jesienno-zimową kolekcję. Pokazowi towarzyszyć będzie inauguracja wystawy zdjęć Jacka Kołodziejskiego, który w nietuzinkowy sposób uchwycił piękno kolekcji Passion Fruit.

  Jacek Kołodziejski jest artystą fotografem reprezentowanym przez agencję SHOOTME photographers & production. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Od lat jest aktywny na polu fotografii artystycznej i komercyjnej. Swoim fotografiom nadaje wyraźny charakter i styl. Kładzie nacisk na wykreowanie szczególnej atmosfery zdjęcia. Bardzo skrupulatnie przygląda się każdej fazie powstającego projektu: od idei i planowania, poprzez rozbudzenie emocji modela, kończąc na postprodukcji, która bywa momentem decydującym. Postrzega fotografię jako pewną formę inscenizacji. Jego prace były wystawione na międzynarodowych wystawach takich jak International Festival of Photography in Arles, Tec-Tece Exhibition in Arles, Month of Photography, Bratislava and Magnum Gallery Bratislava.

  Kitty Vader, Stressed, depressed, but well dressed i Jestę Hipsterem

  Lana Nguyen zadebiutowała w sezonie wiosna-lato 2012. Jej marka składa się z dwóch linii: Lana Nguyen oraz Pink Sugar by Lana Nguyen. Pierwsza to linia luksusowa, stworzona z unikatowych, najwyższej jakości materiałów. Pink Sugar to z kolei linia streetwearowa, nowoczesna i młodzieżowa.

  Od września 2012 kreacje Lany można podziwiać w jej showroomie na ulicy Nowy Świat 35/7.

  – Moja firmą jest nową firmą. Chciałam zachować pewną odrębność i ekskluzywność, dlatego rzeczy z metką Lana Nguyen można kupić tylko u mnie. Każdy projekt nadzoruję osobiście. Jest to zupełnie inny poziom jakości usługi, kiedy sam projektant spotyka się z klientem. Chcę żeby klienci czuli się wyjątkowo, myśląc, że kreacji, którą właśnie nabyli, nie można kupić nigdzie indziej i została przygotowana specjalnie dla nich.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj