Sobienie Królewskie Golf & Country Club – witamy na 18 dołkach

  Otwarte 27 czerwca 18-dołkowe pole golfowe w podwarszawskich Sobieniach Szlacheckich to najnowsze profesjonalne pole klasy mistrzowskiej w Polsce. Inauguracyjny, towarzyski turniej otworzyli m.in. Jerzy Dudek i Mariusz Czerkawski.

  Podwarszawski klub Sobienie Królewskie G&CC to jedyny w Polsce obiekt klasy mistrzowskiej typu „fly in” (na golfa można przylecieć samolotem).

  To obecnie największe i najnowocześniejsze pole golfowe w kraju z szeroko rozbudowaną infrastrukturą. Gracze znajdą tu nie tylko doskonale utrzymane fairwaye i greeny, ale także doskonałe zaplecze treningowe. Duży i wymagający putting green, zróżnicowane chipping area czy bunkry dają szerokie możliwości do doskonalenia krótkiej gry.

  Sobienie oferują gościom czterogwiazdkową bazę noclegową, usytuowaną w XIX wiecznym pałacyku szlacheckim, oraz centrum konferencyjne. Inwestycja w swojej ofercie proponuje też niewielkie domy i apartamenty rekreacyjne dla zainteresowanych częstymi wizytami lub poszukujących ciszy na łonie przyrody.

  „Po kilku latach bardzo dużego wysiłku zakończyliśmy pracę nad naszym polem. Jest to obecnie najnowocześniejszy obiekt w Polsce. Zależy nam, aby tak przygotowaną bazę wykorzystać do promocji golfa. Od pewnego czasu budujemy także zespół, który ma walczyć o najwyższe cele w Polsce, a może nawet także za granicą. By wesprzeć sportowe talenty, podczas inauguracji pola poprowadziliśmy licytację cennych, sportowych pamiątek. Dochód z aukcji zostanie przekazany fundacji Feliksa Stamma, która wspiera młodych sportowców” – powiedział Radosław Pieniak, manager klubu.

  Pole golfowe w Sobieniach Królewskich zostało przygotowane przez angielską pracownię architektoniczną Ford Golf Design Group. Projekt nawiązuje do pól typu angielskiego (links course) – łączy oryginalne krajobrazy Mazowsza nawiązując do wietrznych wybrzeży Szkocji.

  Kompleks golfowy jest położony na obszarze 85 ha (długość: 6025m). Budowa pola golfowego trwała 3 lata. Jest największym założeniem deweloperskim tego typu.

  Więcej informacji: www.sobieniekrolewskie.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj