ECCO Walkathon – największy charytatywny spacer świata już po raz VIII w Polsce

  15 września na warszawskiej Agrykoli, odbędzie się ECCO Walkathon, największy charytatywny spacer świata, organizowany przez firmę ECCO – duńskiego producenta obuwia. To już ósma edycja tej wyjątkowej akcji w Polsce, a trzynasta na świecie!

  ECCO Walkathon będzie gościł w Polsce już po raz ósmy, w tym roku spacerujemy 15 września na warszawskiej Agrykoli. Jak co roku, Agrykola stanie się centralnym punktem Warszawy i najmodniejszym miejscem w stolicy. Miejscem, w którym po prostu trzeba być. Niezmiennie od ośmiu lat, kilkanaście tysięcy ludzi połączy się w szczytnym celu, aby w radosnym spacerze przejść ulicami Warszawy i wspólnie zbierać pieniądze na cele charytatywne. Przesłanie ECCO Walkathonu jest proste: spacerując pomagamy! Idziemy po wytyczonych trasach, a za każdy przebyty przez nas kilometr, organizator przedsięwzięcia – firma ECCO, przekazuje 4 złote na konto wybranej przez uczestnika organizacji charytatywnej.

  Do wyboru będą dwie trasy – sześcio- i dziesięciokilometrowa. Każdy, kto weźmie udział w ECCO Walkathonie będzie mógł wesprzeć projekty realizowane przez trzy organizacje charytatywne:

  • • Fundację TVN „nie jesteś sam” – pomoc dzieciom z mózgowym porażeniem dziecięcym,
  • • Fundację Radia ZET – zakup niezbędnej aparatury, ratujące życie dzieci w Klinice Kardiologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi,
  • • Warszawski Ogród Zoologiczny – budowę wybiegu dla hipopotamów.

  ECCO Walkathon już na stałe wpisał się w kalendarz wrześniowych aktywności tysięcy Polaków, a liczba osób biorących udział w polskiej edycji wydarzenia, znacznie przewyższa liczbę uczestników ECCO Walkathonów organizowanych na świecie.

  Jako Polacy pobiliśmy wszystkie rekordy – zarówno pod względem liczby uczestników jak i zebranych funduszy. Dotychczas w Polsce, ECCO przekazało z „wychodzonych” przez nas kilometrów ponad:

  4 miliony 231 tysięcy złotych na cele charytatywne!

  Ile uda się nam zebrać w tym roku? To zależy tylko od nas!

  Historia ECCO Walkathonu sięga 1999 roku, pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w Kopenhadze, gdzie Karl Toosbuy, założyciel firmy ECCO wpadł na pomysł, jak połączyć aktywny wypoczynek z pomocą potrzebującym. W ciągu tych trzynastu lat do charytatywnego spaceru dołączyli Duńczycy, Szwedzi, Norwegowie, Japończycy, Amerykanie i Niemcy, osiem lat temu także Polacy.

  Wyjątkowy i niepowtarzalny charakter spaceru, który łączy możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego w gronie rodziny i przyjaciół oraz zdrowy, aktywny wypoczynek połączony z pomocą potrzebującym, tak bardzo spodobał się Polakom, że wspólny spacer od lat jednoczy ludzi kultury, sztuki czy sportu. ECCO Walkathon aktywnie wspierają znani i lubiani m.in. Staszek Karpiel Bułecka, Rafał Bryndal, Dorota Gardias, Iwona Guzowska, Wojciech Jagielski, Bartek Jędrzejak, Tomasz Karolak, Julia Kamińska, Marek Kamiński, Natalia Lesz, Ania Maruszeczko, Agnieszka Mikołajczyk, Maja Ostaszewska, Beata Pawlikowska, Michał Piróg, Marcin Prokop, Magdalena Różczka, Małgorzata Socha, Adam Wajrak, Paweł Wawrzecki, Dorota Wellman czy Katarzyna Zielińska.

  Poparcie dla akcji wyraziło już w sumie 419 500 osób, które na trzech kontynentach, pokonały do tej pory dystans równy 85 okrążeniom ziemi i uzbierały na cele charytatywne ponad 3.475.000 EURO. To dzięki ich wspólnemu wysiłkowi w ciągu zaledwie kilku lat ECCO Walkathon stał się jedną z największych międzynarodowych imprez charytatywnych na świecie.

  W Polsce ECCO Walkathon zyskał status największej familijnej imprezy charytatywnej. Zeszłoroczna edycja wydarzania zgromadziła ponad 19 500 osób, dzięki którym ECCO przekazało na realizację ważnych społecznie projektów ponad 706 800 złotych!

  W tym roku również liczymy na każdy przebyty przez Was kilometr!

  Bo Każdy krok odwraca los! Do zobaczenia na Agrykoli 15 września!

  ***

  Najbliższy ECCO Walkathon odbędzie się 15 września (sobota), na warszawskiej Agrykoli. Bilety do nabycia w sklepach ECCO na terenie całej Polski od 1 sierpnia 2012 roku w cenach: dorośli – 25 zł, dzieci – 20 zł. Bilet upoważnia do odbioru pakietu startowego w skład którego wchodzą: plecak, woda, jabłko, przewodnik po trasach, smycz i identyfikator – (na którym dokonujemy wyboru Fundacji, na której konto chcemy, aby ECCO przekazało „wychodzone” przez nas pieniądze.

  Więcej informacji: www.eccowalkathon.pl i na profilu facebook www.facebook.com/eccowalkathon

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj