Widzisz. Zrób zabawkę – Akcja Charytatywna na Rzecz Stowarzyszenia Tęcza

  Jeżeli masz to szczęście i widzisz, to weź udział w naszej akcji charytatywnej i zrób zabawkę. Pomóż dzieciom niewidomym i niedowidzącym poczuć nasz wspólny świat.
  Wystarczy jedynie odrobina fantazji i kilka zbędnych przedmiotów które znajdziesz w swoim domu, aby stworzyć coś naprawdę wyjątkowego.

  Nadaj kształt swojej wyobraźni i zaprojektuj terapeutyczną zabawkę dla dzieci z wadami wzroku, sfotografuj ją i zamieś zdjęcie na naszym Facebook-owym profilu „Widzisz. Zrób zabawkę”

  http://www.facebook.com/media/set/?set=a.294679397241643.68953.164640320245552&type=3 

  Wszystkie przesłane projekty zostaną zaprezentowane specjalnie powołanemu do tego Jury; specjalistom, terapeutom i rehabilitantom ze Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza”.

  100 najciekawszych i spełniających swoją rolę zabawek w lutym 2012r. zostanie wystawionych na aukcje, z której dochód w całości zasili konto Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza”.

  Twórcy zwycięskich projektów zostaną nagrodzeni za udział w akcji karmazynowymi, ceramicznymi serduszkami, własnoręcznie wykonanymi przez dzieci niewidome i niedowidzące z olbrzymim napisem DZIĘKUJEMY 🙂

  Dowiedz się jak zrobić zabawkę – oto kilka porad terapeutów;

  Dotyk i słuch to najważniejsze zmysły dzięki którym niewidome dzieci poznaja świat.

  Przy wyborze zabaki dla zdrowej pociechy patrzymy by była ładna i miła w dotyku.

  Niewidome czy słabowidzące dzieci potrzebują: dzwięku, faktury i kontrastów.

  Zabawką może być prawie wszystko – wystarczy uruchomić swoją wyobraźnię i pomyśleć o tym, co zainteresuje dziecko.

  Wykorzystać można rozmaite materiały:

  • rozmaite pudełka, opakowania;

  • błyszczące, szeleszczące folie;

  • korale, guziki;

  • dzwoneczki;

  • ciekawe fakturowo i wizualnie kawałki tkanin;

  • kawałki sznurków, tasiemek, gumki;

  • fasola, gorczyca, ryż;

  • inne ciekawe, nietypowe przedmioty jak np. zmywaki do naczyń, korki od butelek, piłeczki pingpongowe, bransoletki, tubki, rurki…

  Wyłącznym organizatorem akcji charytatywnej „Widzisz. Zrób zabawkę” jest portal fashionmedia.pl Kontakt: [email protected]

  Serdecznie prosimy o wsparcie naszej akcji charytatywnej wszystkie firmy i instytucje, szkoły i uczelnie, media oraz agencje public relations. Jeśli możesz nam jakoś pomóc w akcji ,,Widzisz. Zrób Zabawkę,, skontaktuj się z nami i dołącz do grona Partnerów Akcji.

  Redakcja FashionMedia.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj