Pierwsza polska edycja konkursu Young Creative Chevrolet z udziałem cenionych polskich artystów

  14 grudnia 2011 r. rusza pierwsza polska edycja konkursu Young Creative Chevrolet. Zgłoszone prace oceniane będą przez znanych i cenionych artystów. Do grona jurorów zaproszono: Karolinę Zmarlak (Moda), Arkadiusza Jakubika (Film), Michała Łojewskiego (Sztuki Wizualne) oraz Katarzynę Sagatowską (Fotografia), którzy oceniać będą prace w czterech wymienionych kategoriach. Wyłonią oni tym samym polskich laureatów wydarzenia, którzy będą mieli okazję zawalczyć na poziomie europejskim konkursu o prestiżowy staż w zagranicznych pracowniach artystów o międzynarodowej sławie.

  Uczestnicy konkursu Young Creative Chevrolet będą mieli za zadanie stworzenie pracy nawiązującej do nowej kampanii marki, „Make It Happen”, ukazującej ducha optymizmu i wykorzystania szans.

  W polskiej edycji konkursu nagrodzonych zostanie po trzech laureatów w każdej z kategorii. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają nagrody w wysokości 1200€ i będą mieli okazję otrzymania wygranej o wartości 4000€ w edycji europejskiej wydarzenia.

  W Europie będzie to już szósta edycja konkursu, który co roku przyciąga coraz więcej młodych artystów. W 2011 roku w Young Creative Chevrolet wzięło udział 155 studentów z 22 krajów europejskich.

  W polskiej edycji kategorii Moda przewodniczyć będzie projektantka prêt-à-porter robiąca karierę i pracująca na co dzień w Nowym Jorku, Karolina Zmarlak, która po ukończeniu prestiżowego Fashion Institute of Technology zdobywała doświadczenie u samej Caroliny Herrery. Prace jurorki od 2009 r. pokazywane są cyklicznie podczas New York Fashion Week, a w Polsce noszone były m.in. przez Martę Żmudę-Trzebiatowską.

  Konkurs Young Creative Chevrolet jest moim zdaniem dużą szansą dla młodych talentów do wykazania się kreatywnością i umiejętnościami. To ważne, że jest marka, kto chce wspierać polski design i pomysłowość młodych osób na uczelniach o profilach artystycznych.” — powiedziała projektantka.

  W pozostałych kategoriach prace oceniać będą:

  – Arkadiusz Jakubik, znany aktor, reżyser i scenarzysta teatralny, którego film „Prosta historia o miłości” został doceniony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni;

  – Michał Łojewski, współzałożyciel Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej STGU oraz członek i współzałożyciel Klubu Brand Design, zajmujący się identyfikacją wizualną największych marek w Polsce

  – Katarzyna Sagatowska, dokumentalistka, kuratorka i autorka licznych wystaw w kraju i zagranicą.

  Patronami medialnymi konkursu są: Digital Camera, artinfo.pl, students.pl, dlastudenta.pl oraz Radio Kampus. Więcej informacji na stronie www.youngcreativechevrolet.eu

  O marce Chevrolet
  Chevrolet jest wiodącą marką koncernu General Motors, czwartą marką motoryzacyjną pod względem sprzedaży, a także jedną z najszybciej rozwijających się marek na świecie. Samochody marki Chevrolet to połączenie pasji, śmiałego designu i praktycznych rozwiązań w atrakcyjnych cenach. Marka, która została założona w 1911 r. przez szwajcarskiego konstruktora i kierowcę wyścigowego Louisa Chevroleta w 2011 r. obchodzi stulecie swojego istnienia. W Polsce Chevrolet obecny był już przed II Wojną Światową i był najlepiej sprzedającą się marką na rynku. Obecnie gama modeli firmy obejmuje: niewielkiego Sparka, miejski model Aveo, kompaktowego Cruze’a, SUVa Captivę, siedmiomiejscowego vana Orlando oraz legendarne Camaro.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj