Silesia City Center rekrutuje

Najemcy nowej, powstającej właśnie części Silesia City Center, rozpoczynają rekrutację pracowników. Najwięcej ofert ma pojawić się na przełomie sierpnia i września – zapowiadają przedstawiciele centrum. W sumie pracę w nowej części znajdzie ponad 500 osób.

Pojawiły się już oferty pracy dla menedżera salonu, specjalisty ds. turystyki, kelnera, kucharza, kosmetyczki i sprzedawcy. Jest to jedna z największych rekrutacji na Śląsku od lat. Codziennie do Silesia City Center napływa blisko 50 zapytań o pracę w nowej części centrum. Najczęściej mieszkańcy regionu interesują się pracą w charakterze sprzedawcy – to około 70 proc. wszystkich zgłoszeń. Na pracę jednak będą mogli liczyć także specjaliści z takich branż jak: kosmetologia, medycyna, turystyka, gastronomia, wnętrzarstwo. Poszukiwani są także menedżerowie salonów i asystenci menedżerów.

– Rekrutacja dopiero ruszy. Pierwsze oferty pojawiły się na początku sierpnia. Najwięcej ofert w tej chwili jest w salonie Tommy’ego Hilfigera. Ale pracowników poszukują także gabinet stomatologiczny, biuro podróży TUI i restauracja. Dużej liczby ofert można spodziewać się dopiero we wrześniu – zapowiada Dominika Musialik, marketing manager Silesia City Center.

Centrum handlowe na swojej stronie uruchomiło specjalną zakładkę z ofertami pracy w nowych sklepach. Dział jest codziennie aktualizowany. – Oferty dopiero zaczynają napływać. Każdy ze sklepów rekrutuje samodzielnie, także własnymi kanałami. Oferty można więc znaleźć zarówno na stronie internetowej Silesii, jak i na portalach pracy i w prasie. Już dziś poszukiwani są pracownicy na stanowiska menedżerskie i specjalistyczne, czyli stanowiska, które wymagają dłuższej rekrutacji – dodaje Musialik.

Dziś w sklepach, restauracjach i punktach usługowych w galerii pracuje blisko 3000 osób. Docelowo w nowej części Silesia City Center powstanie 60 sklepów i punktów usługowych. Wśród sklepów, które pojawią się już jesienią w Silesia City Center, będzie można znaleźć: Van Graaf, La Mania, H&M, Massimo Dutti, Stradivarius, Smyk Megastore, Cubus, KappAhl, Lacoste, EXIsport.

Prace budowlane na terenie Silesia City Center potrwają do jesieni 2011 roku. Nowa Silesia City Center zwiększy swoją powierzchnię z 66 tysięcy metrów kwadratowych do 86 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestorem rozbudowy obiektu jest obecny właściciel Silesia City Center – Immofinanz Group. Koncepcję architektoniczną nowej części stworzyła pracownia Bose International Planning and Architecture.

Immofinanz Group pokaże swoje projekty podczas Shopping Center Forum & Trade Fair 8-9 września 2011 roku.