Zupełnie nowa jakość obrazu z monitorami 3D

  Samsung ma nową ofertę dla osób, które w trójwymiarowym obrazie szukają nowej jakości rozrywki – zarówno w filmach i grach, jak też samodzielnie wykonanych fotografiach i nagranych filmach 3D. Monitory Samsung z serii 750 i 950 nie tylko dostarczają oszałamiającej jakości obrazu, ale także pozwalają na odtwarzanie wielu rodzajów trójwymiarowych treści, podczas gdy inne monitory 3D mają w tym zakresie wiele ograniczeń (np. mogą służyć tylko do filmów lub tylko do gier). Nowe monitory mają też możliwość konwersji obrazu 2D do 3D w czasie rzeczywistym.

  W nowej ofercie Samsung pojawiło się aż 8 nowych modeli monitorów 3D. Urządzenia oznaczone symbolem SA funkcjonują jako tradycyjne monitory, podczas gdy monitory TA mają także wbudowany tuner telewizji HDTV. W każdej z tych grup znajdują się modele z serii 750 i 950, a w ramach każdej serii dwie wersje urządzenia – 23- i 27-calowa. Dodatkowo, monitory TA950 są wyposażone w technologię AllShare umożliwiającą współdzielenie treści w ramach lokalnej domowej sieci DLNA.

  Za wyświetlanie idealnego trójwymiarowego obrazu z częstotliwością 120 Hz odpowiada opatentowana przez Samsung technologia 3D HyperReal Engine, gwarantująca wierniejsze odtwarzanie kolorów i płynniejszy ruch obiektów. Wyświetlacze wszystkich nowych monitorów 3D mają rozdzielczość Full HD 1920×1080 pikseli, podświetlenie LED, w pełni odzwierciedlają paletę barwną sRGB, a przy ich produkcji skorzystano z opatentowanej przez Samsung technologii Ultra Clear Panel, która pozwala na absorbowanie światła otoczenia (bez względu na jego źródło – naturalne czy mechaniczne) i eliminowanie odbić, dzięki czemu wyświetlane kolory są bardziej żywe, czernie są głębsze, uzyskano także większy kontrast.

  Nowe monitory 3D zoptymalizowano pod kątem poboru energii elektrycznej. Urządzenia praktycznie nie pobierają energii, gdy znajdują się w stanie uśpienia. Czujnik obecności (Eco Motion Sensor) sprawdza, czy przed monitorem znajduje się jakaś osoba, a gdy użytkownik odejdzie – automatycznie wyłącza monitor. Natomiast czujnik światła (Eco Light Sensor) automatycznie dostosowuje jasność pracy monitora do natężenia światła otoczenia.

  Na zestaw oferowany wraz z monitorami Samsung 3D składa się jedna para okularów 3D, nadajnik synchronizujący oraz oprogramowanie.

  Monitory Samsung serii 950 uzyskały status oficjalnych monitorów podczas organizowanego przez Samsung turnieju gier komputerowych WCG 2011 oraz europejskich mistrzostw Samsung Euro Championship 2011, które odbędą się w dniach 6-9 października 2011 r. w warszawskim Centrum Expo XXI.

  Trójwymiarowe monitory Samsung pojawią się w sprzedaży w lipcu br. Ich ceny detaliczne zaczynają się od 1499 zł.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj