Bidet – komfortowo we współczesnej łazience

  Bidet, ze względu na funkcjonalność i różnorodność zastosowań, staje się jednym z nieodzownych urządzeń sanitarnych w nowoczesnej łazience. Pozwala szybko i łatwo zadbać o higienę intymną, bez problemu mogą z niego korzystać także osoby starsze lub niepełnosprawne.

  Bidet zdecydowanie podnosi komfort korzystania z łazienki, jednak jego montaż wymaga odpowiedniej przestrzeni. Służy przede wszystkim do utrzymywania czystości i pozwala na znaczną oszczędność wody w porównaniu z myciem w wannie czy pod prysznicem. Zazwyczaj bidet instalowany jest obok miski ustępowej, więc żeby stworzyć estetyczną aranżację warto wybrać ceramikę sanitarną z jednej kolekcji o takim samym wzornictwie. Jego dopełnieniem jest odpowiednia bateria bidetowa np. Malachit, Bazalt czy Beryl z oferty Grupy Armatura.

  Jaka bateria do bidetu?
  Baterie bidetowe na pozór wyglądają podobnie do umywalkowych, ale tym co je wyróżnia jest krótka wylewka i ruchomy perlator. Umożliwia on ustawienie strumienia wody pod odpowiednim kątem i wygodne korzystnie z bidetu. Wybierając baterie bidetowe trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na ich funkcjonalność, ale nie bez znaczenia jest także ciekawy design. Dobrym pomysłem jest zamontowanie przy wszystkich urządzeniach sanitarnych modeli z tej samej serii. Wzornictwo baterii powinno współgrać z całościowym wystrojem wnętrza.

  W nowoczesnej łazience sprawdzi się bateria bidetowa jednouchwytowa Malachit z oferty Grupy Armatura. Wyróżnia się ona oryginalną linią i charakterystycznym uchwytem umiejscowionym po boku. Indywidualnego wyrazu nadaje mu także zagięta do dołu wylewka. Zwolennicy odważnych rozwiązań docenią natomiast zdecydowane wzornictwo baterii Bazalt. Zwraca ona uwagę lekko pochylonym do przodu korpusem o cylindrycznym kształcie. Forma armatury inspirowana jest bryłą walca, a lekkości dodaje jej delikatny uchwyt dopełniający całość. W łazience utrzymanej w duchu minimalizmu dobrze będzie się prezentowała bateria bidetowa Beryl. Jej atutem jest prosta linia i lekko podniesiony do góry uchwyt o geometrycznym wzornictwie, który zwiększa komfort użytkowania tego modelu.

  Bateria bidetowa Malachit – cena ok. 519 zł brutto.
  Bateria bidetowa Bazalt – cena ok. 236 zł brutto.
  Bateria bidetowa Beryl – cena ok. 142 zł brutto.

  Producent: Grupa Armatura
  www.grupa-armatura.pl

  Grupa Armatura jest wiodącym polskim producentem baterii, zaworów i grzejników aluminiowych. Główną ofertę firmy stanowi szeroka gama baterii łazienkowych i kuchennych oraz natrysków, Uzupełnieniem oferty są zawory, oraz grzejniki aluminiowe wraz
  z elementami montażowymi.
  Wysoka klasa produktów i świadczonych usług jest nadrzędną wartością charakteryzującą firmę.
  W celu zapewnienia komfortu klientom, Grupa Armatura posiada rozbudowaną sieć dystrybucyjną, obejmującą hurtownie instalacyjno-sanitarne, hipermarkety budowlane oraz sklepy patronackie.
  Klienci mają zagwarantowany serwis gwarancyjny – 48 godzin, do dyspozycji Klientów jest bezpłatna infolinia. Działania zgodne z normą PN-ISO 9001 oraz nowoczesne rozwiązania w postaci serwisów gwarancyjnych i pogwarancyjnych dają poczucie satysfakcji nawet najbardziej wymagającym klientom.

  bateria_malachit_bidetowa_grupa_armatura_m.jpg (104 KB)