DODA otwiera czwartą edycję koncertów charytatywnych

  Fundacja Dziecięca Fantazja zajmująca się spełnianiem marzeń nieuleczalnie chorych dzieci wraz z Centrum Handlowym M1 12 lipca 2011 r. zorganizuje w Markach koncert charytatywny na rzecz swoich podopiecznych. Zagra DODA. Wstęp na koncert w M1 jest bezpłatny. Początek o godz. 18:00. Imprezę poprowadzi Agata Młynarska.

  Koncert DODY zainauguruje tegoroczny cykl imprez charytatywnych pod hasłem „Gramy z Fantazją 2011” organizowanych przez fundację wspólnie z Centrami Handlowymi M1, Centrum Magnolia Park we Wrocławiu oraz Centrum Handlowym Ster w Szczecinie. Przez cztery tygodnie w jedenastu miastach w Polsce, gwiazdy będą pomagać w spełnianiu marzeń chorych dzieci.

  Organizacja letnich koncertów jest jednym ze sposobów zdobywania funduszy na urzeczywistnianie marzeń chorych dzieci. W ciągu 7 lat działalności fundacja spełniła już prawie 2000 marzeń. Od 4 lat wspólnie z Centrami Handlowymi M1 organizuje latem cykl koncertów pod hasłem „Gramy z Fantazją”, podczas których zbierane są datki na marzenia dzieci z okolic miejsca koncertu.

  Wśród podopiecznych fundacji są dzieci chore głównie na choroby nowotworowe oraz schorzenia genetyczne, którym współczesna medycyna nie jest w stanie pomóc. Chore dzieci mają bardzo różne marzenia od tych bardzo egzotycznych jak dalekie wyprawy przez poznanie swoich idoli do tych najbardziej podstawowych jak choćby telewizor, komputer czy nowe meble do pokoju. Większość dzieciaków zdaje sobie sprawę z własnej choroby i jej konsekwencji. Spędzają mnóstwo czasu w szpitalach, na rehabilitacjach, inhalacjach, prawie nie wychodzą z domu. Duży i dobry telewizor może być ich oknem na świat. Większość ich budżetu rodzinnego pochłania jednak leczenie, wyjazdy do szpitali, turnusy rehabilitacyjne. Często krucho jest z pieniędzmi nawet w przypadku podstawowych potrzeb, a na spełnianie marzeń nie wystarcza ich prawie nigdy. A to właśnie marzenia pomagają przetrwać nawet najcięższe chwile. Zazwyczaj spełnienie marzenia daje siłę do walki z chorobą na długie dni, bo przecież skoro los raz się uśmiechnął, nigdy nie wiadomo, co jeszcze dobrego czeka chore dziecko.

  Podczas tegorocznego koncertu w podwarszawskich Markach Fundacja Dziecięca Fantazja spełni marzenia ciężko chorych dzieci z Warszawy i okolic m.in. osiemnastoletniej Klaudii chorującej na porażenie mózgowe i szereg wad wrodzonych, która marzy o nowych ubraniach. Siedemnastoletni Łukasz walczący z rakiem kości otrzyma upragnionego laptopa, a pięcioletnia Oliwka zmagająca się ze złośliwym nowotworem otrzyma wymarzoną konsolę Nintendo DS. oraz zabawki. Dziewięcioletni Kamil chorujący na mukowiscydozę otrzyma telewizor. Piętnastoletnia Kasia walcząca z białaczką ucieszy się z nowych mebli, a jedenastoletni Mateusz zmagający się z nowotworem otrzyma upragniony rower BMX. To tylko kilka z wielu marzeń jakie zostaną spełnione dzięki koncertowi w Markach. Prezenty, podobnie jak rok temu, wręczać będą dzieciom gwiazdy, które swoją obecnością uświetnią imprezę. Dodatkowo w tym roku na koncert można przynieść swój stary, nieużywany telefon komórkowy i wrzucić go do specjalnego pudełka przy stoisku fundacji. Za każdy aparat, współpracująca z fundacją firma Greenfone, przekaże pieniądze, które zostaną przeznaczone na spełnienie kolejnego marzenia chorego dziecka.

  – Koncerty to dla naszej fundacji jedna z głównych form, oprócz 1%, zdobywania środków na spełnianie marzeń naszych podopiecznych – mówi Patrycja Wróbel, członek zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja. – Dzięki wielkiemu sercu dyrekcji i pracowników Center Handlowych M1, nieocenionemu zaangażowaniu gwiazd, wolontariuszy, firm, które zaangażowały się w projekt oraz indywidualnych darczyńców latach 2008-2010 spełniliśmy już 354 fantazje. W samym tylko 2010 roku dzięki koncertom udało się zrealizować 200 fantazji. Mamy nadzieję w tym roku pobić ten rekord. – dodaje Wróbel. Cały czas poszukiwani są wolontariusze, którzy pomogliby zbierać datki na spełnienie marzeń dzieci na koncercie w Markach zgłoszenia prosimy kierować do biura fundacji.

  Każde nieuleczalnie chore dziecko może zgłosić swoje marzenie do Fundacji Dziecięca Fantazja. Dzieci mogą zgłaszać się same, ale także mogą być zgłaszane przez rodziców, lekarzy, opiekunów lub bliskich. Zgłoszenia należy kierować na adres email [email protected] lub pocztą tradycyjną do fundacji (ul. Kickiego 1, 04-373 Warszawa). W razie pytań zachęcamy też do kontaktu telefonicznego pod numerem (22) 517 17 70.

  Fundacja Dziecięca Fantazja jest organizacją non-profit, której jedynym celem jest wnoszenie odrobiny radości w życie nieuleczalnie chorych dzieci w Polsce poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Działa od 2003 r. Do dziś udało się jej urzeczywistnić prawie 2000 marzeń. Każdy, kto chciałby pomóc może skontaktować się z fundacją, zaadoptować wybrane marzenie lub uszczęśliwić konkretne dziecko. – Oczywiście najtrudniejsze w realizacji i najbardziej drogie są marzenia dotyczące wyjazdów dzieci, zwłaszcza za granicę, czasem sponsora szukamy latami – mówi Patrycja Wróbel – Ale zawsze robimy wszytko, żeby zdążyć spełnić każde marzenie. Baza dzieci czekających na spełnienie przekracza 300 – dodaje Wróbel.

  Sponsorami tegorocznych marzeń są m.in. HDI Asekuracja, Bank BPS, sieć sklepów Media Markt, YES Biżuteria Sp. z o.o, Partner XXI, Reader’s Digest, Statoil, Grupa Hoteli Accor.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj