Place For Dance – SESJA W OPERZE

  1 Aleksandra Liashenko i Ma

  Teatr Wielki otworzył swoje zakulisowe pomieszczenia czyniąc z nich plan niezwykłej sesji zdjęciowej, w której wzięli udział soliści tej sceny.

  Wyjątkowa sesja fotograficzna, która ukazała się w wakacyjnym numerze magazynu tanecznego „Place For Dance” była wydarzeniem niezwykłym, bowiem planem zdjęciowym była malarnia Teatru Wielkiego w Warszawie – miejsce, gdzie dotychczas nie wykonywano profesjonalnych zdjęć. Autorem fotografii , inspirowanych harmonijnym stylem dzieł Edgara Degasa był Robert Wolański.

  Bohaterami sesji byli soliści Baletu Narodowego – Aleksandra Liashenko, nominowana w tym roku do prestiżowej nagrody tanecznej „Benois de la Danse”, rangą sięgającą aktorskiego Oscara oraz Maksim Wojtiul, który za wybitne osiągnięcia baletowe otrzymał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Artyści uznawani są za jednych z najzdolniejszych tancerzy młodego pokolenia.

  Najnowszy numer magazynu tanecznego „Place For Dance” w całości poświęcony jest sztuce baletowej. W wakacyjnym numerze zaprezentowano alternatywę dla gorących, letnich rytmów, proponując czytelnikom taniec klasyczny.

  PLACE FOR DANCE to lifestylowy dwumiesięcznik o tematyce tanecznej, przeznaczony dla sympatyków wszelkich form tańca: towarzyskiego, latino, jazzu, czy hip-hopu. Każdy numer magazynu ma swój taneczny temat przewodni. Pismo zawiera wywiady z tancerzami, choreografami i reżyserami przedstawień tanecznych, sylwetki autorytetów i pasjonatów tańca, ciekawe historie z parkietów. W „Place For Dance” znajdują się także reportaże z tanecznych konkursów i pokazów, kalendarium z najciekawszymi wydarzeniami oraz porady instruktorów i pedagogów tańca. Redaktorem naczelnym magazynu jest choreograf – Maciej Zakliczyński, a wśród współpracowników znajdują się m.in. Michał Malitowski, Filip Łobodziński, Monika Richardson i Piotr Galiński.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj