„Kryształowe serce” spełni marzenia dzieci na TT Warsaw

  Niezapomniane wycieczki do Egiptu, Słowacji czy na Cypr czekają na dzieci pokrzywdzone przez los biorące udział w charytatywnym konkursie rysunkowym „Kryształowe serce – moje wymarzone wakacje”. Konkurs organizowany jest przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier” oraz MT Targi, a jego oficjalne rozstrzygnięcie odbędzie się 22 września podczas uroczystego otwarcia XIX Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2011.

  – Dzieciństwo powinno być wspomnieniem, które zawsze, gdy powraca, wywołuje przyspieszone bicie serca i uśmiech na twarzy. Pamięć o dobrych chwilach pomaga wielu dzieciom dzielnie i cierpliwie znosić czas choroby, rozłąki z najbliższymi, niepowodzenia, nieszczęścia i kataklizmy, o których tak często ostatnio słyszeliśmy. Te chwile to bezcenne źródło energii, siły i optymizmu. Niestety, dla wielu dzieci dzieciństwo trwa stanowczo za krótko i za mało w nim tego, co sprawiłoby, że wiele radosnych chwil pozostałoby w sercu na całe życie. Chcemy przyczynić się do tego, aby jak najwięcej dzieci posiadało w swoim serduszku takie źródełko nadziei – mówi Jolanta Kwaśniewska, prezes Fundacji „Porozumienie Bez Barier”.

  Zasady konkursu
  W konkursie „Kryształowe serce – moje wymarzone wakacje” mogą wziąć udział dzieci, które dotknęły kataklizmy jak choćby powodzie, ciężkie choroby czy bardzo trudne warunki życia. Przygotowując rysunki w dowolnej technice na temat wymarzonych wakacji mają szanse wygrać wyjątkowe, zagraniczne wycieczki – tygodniowy pobyt w Egipcie, na Cyprze czy Słowacji zarówno dla małego artysty jak i jego opiekuna. Prace należy przesłać do 15 sierpnia br. na adres: Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier”, Al. Przyjaciół 8 lok. 1A, 00-565 Warszawa z dopiskiem: „Kryształowe serce”. Specjalnie powołane jury konkursowe wytypuje sześciu zwycięzców, autorów najpiękniejszych rysunków i wyróżni prace, którym przyznane zostaną nagrody pocieszenia. Darczyńcami wycieczek są kraje, do których wybiorą się laureaci konkursu. Jeżeli zgłosi się więcej krajów gotowych ufundować wycieczki, liczba zwycięzców może się jeszcze zwiększyć. Najlepsze prace będzie można zobaczyć na stronie internetowej fundacji www.fpbb.pl i targów TT Warsaw www.ttwarsaw.pl. Informacje o konkursie będą przekazywane do placówek w całej Polsce zajmujących się dziećmi ciężko doświadczonymi przez los.

  – Postanowiliśmy współorganizować konkurs „Kryształowe serce”, gdyż TT Warsaw to nie tylko biznes ale również grono ludzi z otwartymi sercami gotowymi pomagać dzieciom, które mają za sobą trudne doświadczenia życiowe. Dziękuję serdecznie darczyńcom, którzy przekazali wycieczki dla laureatów naszego wyjątkowego konkursu. Mogą być pewni, że dostaną w zamian coś bezcennego – uśmiech i radość dzieci. Organizując targi od lat staramy się pomagać potrzebującym i zachęcamy do charytatywnych inicjatyw naszych partnerów, bo im więcej nas będzie, tym skuteczniej i na szerszą skalę możemy pomagać – podkreśla Urszula Potęga, prezes zarządu spółki MT Targi, organizatora TT Warsaw.

  Warto pomagać
  Tradycją MT Targów jest angażowanie się w różnorodne akcje charytatywne organizowane m. in. we współpracy z Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier”. Podczas XI edycji TT Warsaw odbywał się konkurs plastyczny „Poznaj kraj Pinokia” przygotowanym wspólnie z fundacją i Włoską Narodową Organizacją Turystyczną ENIT, który dedykowany był pacjentom szpitali „motylkowych”. Wówczas zwycięzcy najlepszych prac wyjechali na wycieczki do słonecznej Toskanii. Fundację „Porozumienie bez Barier” była obecna również na ostatnich targach Lato, a Pani Jolanta Kwaśniewska swoją obecnością zaszczyciła otwarcie targów. Licznie odwiedzające stoisko fundacji dzieci tworzyły piękne rysunki, które zaowocowały wyjątkową galerią.

  TT Warsaw 2011
  Targi TT Warsaw 2011 odbędą się w dniach 22-24 września w Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C w Warszawie. Pierwszy dzień targów, podczas którego odbędzie się ogłoszenie zwycięzców konkursu „Kryształowe serce – moje wymarzone wakacje”, tradycyjnie będzie przeznaczony dla przedstawicieli branży turystycznej z Polski i zagranicy. Natomiast zwiedzający indywidualni będą mogli uczestniczyć w TT Warsaw w kolejnych dniach, 23 i 24 września. W tym roku po raz pierwszy wstęp na ostatni dzień targów będzie bezpłatny dla wszystkich zwiedzających.
  Więcej informacji na temat targów i konkursu „Kryształowe serce – moje wymarzone wakacje”, można znaleźć na stronie www.ttwarsaw.pl.

  ***
  Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw to najważniejsze wydarzenie branży turystycznej w Polsce. Grupuje największą liczbę krajów, które zazwyczaj wystawiają się na stoiskach narodowych, a także stanowi bardzo ważną platformę dla promocji oferty turystycznej polskich miast i regionów wśród kontrahentów z kraju i zagranicy. Dzięki kompleksowości oferty wystawianej na targach TT Warsaw prezentuje wszechstronny katalog pomysłów i rozwiązań wpisujących się w najnowsze trendy turystyczne, na bazie których firmy turystyczne mogą stworzyć kompletną ofertę turystyczną i rozwijać swój biznes.

  Uczestnikami TT Warsaw są touroperatorzy, obiekty noclegowe (hotelowe, sanatoryjne, wellness&spa i pensjonaty), przewoźnicy (lotniczy, kolejowi, promowi i autokarowi), narodowe, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, urzędy marszałkowskie, powiaty, miasta i gminy, organizatorzy turystyki biznesowej, a także turystyczne portale internetowe, branżowe izby i stowarzyszenia, towarzystwa ubezpieczeniowe oraz wydawnictwa turystyczne. TT Warsaw zapewnia im warunki do efektywnego zaprezentowania swojej oferty, nawiązania kontaktów handlowych i wymiany doświadczeń. Targi stanowią także doskonałe miejsce promocji ofert turystycznych z całego świata, w szczególności w okresie jesienno-zimowym wśród mieszkańców Warszawy.

  TT Warsaw organizowane są od 1993 roku w Warszawie przez MT Targi (wcześniej MT Polska). Od 2009 roku organizowane są w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C w Warszawie.

  Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier” została założona w 1997 roku. Głównym przesłaniem Fundacji jest urzeczywistnianie idei wyrównywania życiowych szans przede wszystkim dzieciom niepełnosprawnym i osobom szczególnie dotkliwie pokrzywdzonym przez los. Statutowym celem Fundacji jest wspieranie działalności na rzecz inicjowania procesu zmian cywilizacyjnych i kulturowych tworzących ludziom warunki równych szans na drodze do ich rozwoju intelektualnego, zawodowego, społecznego i kulturalnego. Obok osób indywidualnych, wspierane są szpitale, hospicja, ośrodki rehabilitacji, stowarzyszenia i inne fundacje i placówki opiekuńczo–wychowawcze.

  Related Images:

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj