Galeria kształtów, czyli lampy Piemonte, Giulia, Felice, Perugia i Hat firmy Technolux

  Sztuka projektowania przedmiotów użytkowych polega na precyzyjnym łączeniu cech funkcjonalnych z estetycznymi. Efekt ten udało się osiągnąć prekursorom trendu Art déco, których pomysły stały się inspiracją do stworzenia lamp Piemonte, Giulia, Felice, Perugia i Hat firmy Technolux. Dzięki praktycznemu zastosowaniu oraz geometrycznym kształtom, połączonym z klasyczną prostotą, oprawy oświetleniowe z najnowszej kolekcji stanowią syntezę finezji i funkcjonalności.

  Art déco to styl w sztuce, którego korzenie sięgają lat 20 XX wieku. Jest on wyrazem sprzeciwu wobec chaosu i braku organizacji przestrzennej. Czerpiący z niego inspirację stawiali na to, aby komfort użytkowania elementów dekoracyjnych wynikał z ich estetycznego wykonania. Geometryczne kształty sprzyjają bowiem harmonijnemu zagospodarowaniu wnętrza, co nie pozostaje bez wpływu na nasz nastrój. Najnowsza seria lamp firmy Technolux, nawiązująca do użytkowej sztuki Art déco, natchnie do finezyjnej i odważnej aranżacji, •sprzyjającej wypoczynkowi w domowym zaciszu.

  Geometryczna harmonia

  Mieszkanie jest miejscem, w którym pragniemy czuć się komfortowo. W uzyskaniu takiego efektu pomoże przemyślany wystrój oraz uporządkowana przestrzeń wokół nas. Ład i harmonię, do wnętrz naszych domów, możemy wnieść dzięki dodatkom o geometrycznym kształcie. Zwisy z najnowszej kolekcji firmy Technolux świetnie spiszą się w tej roli. Piemonte, Giulia i Felice, o awangardowej linii, zainspirowane zostały formą stożka. Perugia to z kolei niestandardowe wykorzystanie figury walca, a Hat, jak sama nazwa wskazuje przywodzi na myśl krągłość kapelusza. Klosze lamp umieszczone zostały na cienkich linkach, tak aby maksymalnie wyeksponować piękno ich geometrycznej formy. Co więcej oprawy oświetleniowe dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych – black i silver. Perugia i Hat zachwycają czarnym odcieniem abażurów, Felice utrzymana jest natomiast w srebrnej tonacji. Piemonte, podobnie jak zwis Giulia zakupić możemy z kolei w wariacji black bądź silver. Dodatkowo podkreślić należy, iż ciemna oprawa lamp Perugia, Hat, Piemonte Black, Giulia black rozjaśniona została złotym wykończeniem kloszy. Kontrastowe zestawienie głębokiej czerni z ciepłym odcieniem złota prezentuje się nie tylko bardzo oryginalnie, ale przy włączonym świetle wprowadza do wnętrza niezwykle przyjemny klimat, sprzyjający wypoczynkowi w domowym zaciszu.

  Piękno w funkcji

  Ciekawy wygląd lamp z najnowszej serii firmy Technolux bez wątpienia odpowiada wymogom nowoczesnych trendów. Tak jak i funkcjonalność, niezbędna cecha współczesnych dodatków do mieszkań. Lampy Piemonte, Giulia, Felice, Perugia i Hat firmy Technolux wykonane z aluminium łączą w sobie cechy awangardowych elementów dekoracyjnych z praktycznymi oprawami oświetleniowymi. Różnorodność rozmiarów i kolorów kloszy umożliwi dopasowanie zwisów do wielkości i wystroju pomieszczenia. W stylistykę minimalistycznie urządzonego salonu, bądź kuchni, w których dominują industrialne i nowoczesne urządzenia idealnie wkomponują się zwisy Giulia Silver (100 cm x 36 cm), Piemonte silver (100 cm x 19 cm) i Felice (100 cm x 30 cm) . Lampy w wersji black to natomiast propozycja o nieco bardziej odważnym designie. Giulia black (100 cm x 36 cm) zawieszona nad stołem w przestronnej jadalni może stanowić nie tylko główne źródło światła, ale również przykuwającą uwagę ozdobę. Piemonte black (100 cm x 19 cm) to natomiast idealne rozwiązanie do oświetlenia mniejszych powierzchni, takich jak szafka, bądź barek. Perugia (100 cm x 27 cm) i Hat (100 cm x 27 cm), zwisy o najbardziej oryginalnych kształtach, będą z kolei efektownym dopełnieniem wnętrza, w którym dominują charakterystyczne dodatki, takie jak tapety w stylu pop art, obrazy w geometryczne wzory, czy meble z wyrazistą strukturą drewna.

  Art déco stanowi inspirację dla wielu fascynujących projektów. Przedmioty utrzymane w jego stylistyce są bowiem gwarancją oryginalności i zawsze modnej klasyki. Kolekcja lamp firmy Technolux również zalicza się do tego grona. Bez wątpienia można ją określić ponadczasową i oryginalną.

  Piemonte silver firmy Technolux
  Wysokość: 100 cm
  Szerokość: 19 cm
  Sugerowana cena detaliczna: 121.77 zł

  Giulia silver firmy Technolux
  Wysokość: 100 cm
  Szerokość: 36 cm
  Sugerowana cena detaliczna: 143.91 zł

  Felice I zwis
  Wysokość: 100 cm
  Szerokość: 30 cm
  Sugerowana cena detaliczna: 103.32 zł

  Piemonte black I zwis
  Wysokość: 100 cm
  Szerokość: 19 cm
  Sugerowana cena detaliczna: 128.23 zł

  Giulia Black I zwis
  Wysokość: 100 cm
  Szerokość: 36 cm
  Sugerowana cena detaliczna: 151.29 zł

  Perugia I zwis
  Wysokość: 100 cm
  Szerokość: 27 cm
  Sugerowana cena detaliczna: 182,66 zł

  Hat I zwis
  Wysokość: 100 cm
  Szerokość: 27 cm
  Sugerowana cena detaliczna: 166.05 zł

  ——————————————————————————————————————————————————————–
  Firma Technolux Sp.j. jest rodzinną firmą prywatną, założoną w 1994 r. Spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe do wnętrz mieszkalnych oraz obiektów publicznych. Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 10 000 m2., średniorocznie produkując i sprzedając 3000 sztuk opraw dziennie. Ponad 65% produkcji jest sprzedawane za granicę. Firma eksportuje do: Belgii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Kazachstanu, Kirgizji, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy i na Węgry.
  TECHNOLUX Sp.j.
  ul. Koksowa 2B
  42-200 Częstochowa
  Tel +48 343449110
  [email protected]
  www.technolux.pl

  Hat_I_zwis_Technolux_aranz.jpg (459 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj