Epson zaprasza na wystawę MATKOPOLKO

  Epson zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej MATKOMATKOPOLKO – jeden dzień z życia matki-artystki – autorkami są trzy artystki – Anita Burdzińska-Bojarska, Agnieszka Zawisza oraz Anna Bedyńska – wywodzące się z podobnego środowiska ale działające w różnych obszarach sztuki, dla których macierzyństwo stało się niełatwą próbą sprostania oczekiwaniom otoczenia oraz własnemu ideałowi.
  Wystawa składa się z 14 zdjęć – wydrukowano je na materiałach profesjonalnych papierach Epson i wielkoformatowych drukarkach fotograficznych Epson Stylus PRO9900.
  Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 6 czerwca br. o godz. 18:00 w warszawskiej siedzibie Wydawnictwa Agora (ul. Czerska 8/10). Wystawę będzie można oglądać do 19 czerwca br, potem dostępna będzie w innych miejscach.
  Więcej informacji na facebook: http://www.facebook.com/event.php?eid=198051456905890

  Czerwiec 2011 r. – MATKOPOLKO to historia jednego, zwyczajnego dnia z życia matki-artystki, opowiedziana w 14 odsłonach. Autorką pomysłu jest Anita Burdzińska-Bojarska, scenograf, kostiumolog i malarka, prywatnie mama Tymona i Niny. Projekt powstał przy współpracy z malarką Agnieszką Zawiszą oraz fotografką Anną Bedyńską. Trzy artystki wywodzące się z podobnego środowiska, działające w różnych obszarach sztuki, dla których macierzyństwo stało się niełatwą próbą sprostania oczekiwaniom otoczenia oraz własnemu ideałowi.
  „MATKOPOLKO” podejmuje temat matki, mieszkającej we współczesnym mieście, wobec wywodzącego się z XIX wiecznej tradycji mitu Matki Polki. Bohaterki są ubrane w czarne suknie, z okresu żałoby po Powstaniu Listopadowym, gdy mit Matki Polki się ukonstytuował. Kobiety opłakiwały bohaterów, prowadziły domy, wychowywały dzieci i nie zabierały głosu w sprawach politycznych. Anonimowo i z uśmiechem spełniały swoje role. Tak zostały zapamiętane i zmitologizowane w świadomości społecznej. Projekt mówi o zmaganiach współczesnych kobiet z mitem idealnej matki, łączącej macierzyństwo z pracą zawodową, życiem kulturalnym, dbałością o wygląd i zdrowie. Ma formę 14 zdjęć ukazujących matki- artystki w sytuacjach dnia codziennego, z dziećmi, podczas pracy, ćwiczeń na siłowni, w chwili intymności z mężem.
  Wszystkie prezentowane na wystawie fotogramy wydrukowano na profesjonalnych papierach fotograficznych Epson Premium Semimatte Photo Paper, 260g/m² i przy użyciu wielokrotnie nagradzanych wielkoformatowych drukarek fotograficznych Epson Stylus Pro 9900 wykorzystujących technologię Epson MicroPiezo TFP™ (Thin Film Piezo), i atramenty Epson UltraChrome™ HDR (High Dynamic Range) – 11-kolorowy zestaw atramentów pigmnetowych pozwalający odwzorować 98% wszystkich kolorów w skali PANTONE®1
  ___________
  [1] *PANTONE® jest własnością Pantone LLC. 98% pokrycia skali według wzornika PANTONE FORMULA GUIDE solid coated przy wydruku w rozdzielczości 2880 x 1440 dpi na papierze Epson Proofing Paper White Semimatte z wykorzystaniem sterownika drukarki Epson. Pokrycie skali PANTONE może ulec zmianie w przypadku wydruku z wykorzystaniem oprogramowania RIP innych firm.

  Dodatkowych informacji udzielają:

  Epson Europe BV
  Oddział w Polsce
  Dorota Wódka-Kot
  tel. (22) 375 75 16
  e-mail: [email protected]
  Internet: www.epson.pl

  Obsługa Prasowa i PR:
  INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341/281A, 03-822 Warszawa
  komórka: 501 772 619 [email protected]

  matkopolko_02.jpg (114 KB)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj