Pilichowski Band – Pozytywne Wibracje Festival 2011

    9886027 full

    Pilichowski Band to Wojtek Pilichowski – najbardziej rozpoznawalny na świecie polski basista, pracujący z największymi gwiazdami sceny polskiej, Lena Romul (śpiew, saxofon), Tomasz Świerk (kompozytor, aranżer i pianista), Artur „Boo-Boo” Twarowski (gitarzysta, aranżer) i Tomek „Żaba” Mądzielewski.

    Wojtek pracuje jako muzyk od 1992 roku, pierwszą solową płytę wydał w roku 1994. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów, większość z największymi gwiazdami sceny polskiej, takimi jak Edyta Górniak, Zbigniew Hołdys, Natalia Kukulska, Jan Borysewicz, Anna Maria Jopek, Kasia Kowalska, których łączny nakład przekroczył 10 milionów egzemplarzy. Solowe produkcje Wojtka rozeszły się w równie imponującym nakładzie ponad 80.000 płyt. Pilichowski jest także uznanym wykładowcą gitary basowej prowadzącym prestiżowe warsztaty w całej Polsce.

    Pilichowski był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu „Gitara i Bas” został siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą. Jest czterokrotnym laureatem nagrody Play Box – przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe. Od 2005 roku gości na festiwalach Euro Bass Day (Włochy), European Bass Day (Niemcy), UK Bass Day, Bass Player Live (USA). Na pokazy i koncerty zapraszany jest od Ałmaty po Los Angeles.

    W marcu 2010 roku ukazała się nowa, studyjna płyta Wojtka pod tytułem”Fair of Noise”. Jest to jego dziewiąty, solowy album. Wydaniu płyty towarzyszyła głośna trasa koncertowa obejmująca blisko 50 występów w całym kraju. Rok później, w marcu 2011, odbyła się premiera koncertowej płyty Wojtka – rejestracja koncertu, który odbył się w studio im. Agnieszki Osieckiej Programu Trzeciego Polskiego Radia. Materiał w znakomity sposób oddaje radość grania, jaka towarzyszyła muzykom. Wirtuozerskie, porywające solowe partie lidera znalazły znakomite oparcie w grze młodych muzyków. Utwory wykonane podczas koncertu przedstawione zostały w nowych, często zaskakujących aranżacjach tworząc niespotykaną jakość.