Oaza spokoju w środku miasta – czyli jak zadbać o swój ogród i balkon!

  gardenia2010 545mz

  Jak sprowadzić odrobinę lata do naszych domów? Co zrobić, aby wiosną cieszyć się widokiem pięknego ogrodu? Targi Ogrodnicze Gardenia przyniosą odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Miłośników ogrodnictwa oraz wszystkie osoby poszukujące inspiracji w tworzeniu przydomowych aranżacji zapraszamy do obejrzenia ekspozycji w dniach 25-27 lutego. Gościem specjalnym wystawy będzie Maja Popielarska.

  Świętujące swój jubileusz 5-lecia Targi Ogrodnicze Gardenia są największe z dotychczasowych. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zaprezentuje się blisko 350 wystawców z 10 krajów m.in.: z Polski, Holandii, Włoch, Francji, Belgii, Niemiec, Słowacji, Litwy, Hiszpanii, Białorusi. Najliczniej reprezentowane będą branże dekoracji ogrodowych, nawozowo-podłożowa oraz maszyn i narzędzi. Targi są idealnym miejscem do prezentacji nowych produktów, technologii i rozwiązań wprowadzanych na rynek. Wśród ponad 220 nowości  można znaleźć: środki do pielęgnacji roślin, narzędzia, sprzęt ogrodniczy oraz meble i elementy dekoracyjne.

  Po raz kolejny podczas targów ogrodniczych w Poznaniu Szkółki zrzeszone w Związku Szkółkarzy Polskich przedstawiają swoją ofertę. Zobaczyć będzie można łącznie kilkaset drzew, krzewów i bylin, w tym ciekawe i nowe odmiany roślin do naszych ogrodów.

  Zarówno profesjonaliści z branży ogrodniczej, jaki i pasjonaci zielonych aranżacji będą mogli znaleźć w formule targów wiele interesujących propozycji i rozwiązań. Tradycyjnie pierwszy dzień  – Dzień Profesjonalisty (25 lutego) – skierowany jest to specjalistów: właścicieli i pracowników hurtowni, centrów ogrodniczych, architektów krajobrazu oraz projektantów zieleni.  W sobotę i niedzielę (26 – 27 lutego) wystawa otwarta będzie dla szerokiej publiczności.

  Targowe know-how

  Wydarzenia targowe są tak zaplanowane by zwiedzający mogli czerpać korzyści z biznesowych rozmów, ale również wzbogacić swoją wiedzę o profesjonalne informacje.

  Miejska Sztuka Ogrodowa

  Pierwszego dnia odbędzie się seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa przygotowane przez Wydawnictwo Abrys wraz z targami poznańskimi. Tematem przewodnim będzie zieleń na terenach rekreacyjnych i sportowych. Spotkanie przyniesie odpowiedzi na pytanie, czym powinny się charakteryzować tego typu tereny, aby iść z duchem czasu i zaspokajać coraz większe oczekiwania ludzi, także w kontekście zbliżającego się Euro 2012. Podczas seminarium przedstawionych zostanie wiele przykładów z kraju i zagranicy. Prelegentami będą naukowcy z różnych regionów Polski oraz praktycy. Seminarium poprowadzi dr hab. Piotr Urbański, profesor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dziekan Wydziału Ogrodniczego. Do tej pory spotkanie to odbyło się na Gardenii czterokrotnie, za każdym razem zyskując ogromne uznanie uczestników. W ubiegłym roku wzięło w nim udział ponad 500 osób z całej Polski.

  Ogród dla zdrowia

  Już po raz drugi dla projektantów, studentów architektury i architektury krajobrazu, a także sympatyków projektowania ogrodów przygotowane są warsztaty projektowe. „Ogród dla zdrowia” organizowany we współpracy z Katedrą Sztuki Krajobrazu SGGW to warsztaty projektowania przestrzeni ogrodu przydomowego. Tematem przewodnim będzie próba przedstawienia ogrodu jako miejsca aktywnego i zdrowego wypoczynku, pozostającego w zgodzie z potrzebami ciała i ducha człowieka. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Prace zespołów warsztatowych będą wyeksponowane na wystawie podczas targów Gardenia w dniach 26-27 lutego 2011. Warsztaty rozpoczną się 25 lutego o godz. 11.00 i zakończą omówieniem wyników około godz. 16.30

  Idealna przestrzeń

  Ekspozycję wystawców z pewnością dopełni aranżacja idealnej przestrzeni publicznej, w której można zaznać relaksu, spotkać się z przyjaciółmi i bezpiecznie spędzić czas z dzieckiem. Ogrody pokazowe Garte i Gardenii przygotowane przez Firmę Garte i MTP pozwolą przekonać się zwiedzającym jak wiele różnorodnych materiałów
  i elementów można wykorzystać do ciekawego zaprojektowania  otoczenia. Ekspozycja Placu Miejskiego przygotowana zostanie w pawilonie 6A.

  Pokazy florystyczne

  Niecodzienne pokazy aranżacji kwiatowych oraz piękne kompozycje o tematyce wiosennej zaprezentują w sobotę i niedzielę najlepsi polscy floryści. Pokazy Florystyczne organizowane przez Stowarzyszenie Naukowo – Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddziału Poznańskiego (SITO) oraz Targi Poznańskie odbędą się w Pasażu Pawilonów 7/8. Swoje umiejętności zaprezentują Zygmunt Sieradzan (Warszawa) – Mistrz Polski w Kategorii Seniorów 2010, Tomasz Max Kuczyński (Raków) – Międzynarodowy Mistrz Polski w Kategorii Juniorów 2010, Piotr Salachna (Szczecin) oraz Anna Kłobus (Poznań). W czasie powstawania ciekawych kompozycji będzie można zapoznać się z żywym i bogatym materiałem roślinnym, dużymi umiejętnościami, a przede wszystkim doświadczeniem i profesjonalizmem specjalistów. Pokazom towarzyszyć będzie konkurs dla kwiaciarń o tematyce: bukiet ślubny i biżuteria ślubna oraz wiosenne metamorfozy.

  Spotkanie z Mają Popielarską

  W tym roku miłośników „zielonych aranżacji” z pewnością pomoże zainspirować Maja Popielarska. Znana prezenterka i dziennikarka telewizyjna będzie gościem specjalnym targów Gardenia. W niedzielę, 27 lutego gospodyni popularnego programu „Maja w ogrodzie” będzie podpisywać swoją książkę dotyczącą tajników nowoczesnego ogrodnictwa. Zapraszamy na spotkanie o godz. 11.00, na przestrzeni pokazowej Garte w pawilonie 6A.

  Kiermasz Ogrodniczy

  Drzewka, sadzonki, kwiaty oraz regionalne przysmaki – chleb, miód, wędliny, mięso, przetwory mleczarskie – będzie można skosztować oraz zakupić w sobotę i niedzielę (26 – 27 lutego) podczas kolejnego Kiermaszu Ogrodniczego i Produktu Regionalnego. Oprócz artykułów wytwarzanych przez regionalnych producentów wyrobów spożywczych do kupienia będzie również wiele elementów dekoracyjnych do domu i ogrodu oraz rękodzieło artystyczne. Szczególnie interesująco zapowiada się w tym roku ekspozycja ponad 40 firm związanych z ogrodnictwem.

  Konkursy z nagrodami dla ponad 1000 osób!

  Zwiedzający Targów Gardenia będą mieli okazję wygrać cenne nagrody i upominki. Codziennie w sobotę i niedzielę na pierwszych 500 osób, które odwiedzą wystawę, czekają sadzonki ufundowane przez firmę Kwiaty Polskie. Kosiarka firmy John Deere to z kolei nagroda w konkursie na najlepsze hasło promujące Targi Ogrodnicze Gardenia. Aby wziąć w nim udział należy wpisać hasło na kuponie konkursowym i wrzucić do urny w dniach 26-27 lutego. Urny znajdować się będą w Biurze Targów w Wejściu Zachodnim (od ul. Śniadeckich) oraz w Punkcie Informacji Targowej w Wejściu Wschodnim (od ul. Głogowskiej). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 4 marca 2011 r.

  Zasady wstępu

  Wystawa odbędzie się w pawilonach 7, 7A, 8, 8A, 6, 6A i 9 Międzynarodowych Targów Poznańskich. W piątek – w dniu profesjonalisty – targi otwarte będą w godzinach 9.00-17.00. Wstęp dla publiczności możliwy w sobotę i niedzielę od 10.00 – 17.00

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj