Szklane formy w domu i w pracy

  Villa Glass Studio drzwi przesuwne laczone fala z systemem Synchronic

  Coraz mniej wyraźna granica między prywatnym a zawodowym życiem współczesnego człowieka sprawia, że kolejne miejsca stają się jego faktycznymi stanowiskami pracy. Jednak specyfika  każdego zawodu wymaga, by przestrzeń służbowa była zawsze zaaranżowana stosownie do wykonywanych czynności.

  Dwa światy

  Osoby spędzające całe dnie w biurze starają się czasem wprowadzić tam nieco domowego nastroju. Umieszczają na biurkach zdjęcia najbliższych, biorą do pracy ulubiony kubek czy przybory do pisania. Jednocześnie wielu ludzi przenosi obowiązki służbowe do domu i nie może oderwać się od firmowego laptopa. W obu przypadkach niezbędne jest zapewnienie odpowiednich warunków pracy w  wybranym miejscu. – Urządzanie wnętrz wymaga szczególnej troski o  komfort i bezpieczeństwo przyszłych użytkowników – wskazuje Marek Malik z firmy Villa Glass Studio, producenta szklanych ozdób i form architektonicznych wytapianych metodą fusingu – Niezależnie od charakteru pomieszczenia należy więc stosować trwałe i funkcjonalne materiały. Rosnąca popularność rozwiązań wykonywanych przy użyciu szkła sprawia, że odgrywa ono coraz większą rolę przy aranżacji najróżniejszych przestrzeni.

  Firmowy zgiełk

  Powierzchnie biurowe kojarzą się często z zimnym, bezosobowym charakterem. Mają one służyć dobrze wykonanym czynnościom służbowym. Warto jednak zadbać o połączenie walorów praktycznych z estetycznymi, co może pozytywnie wpłynąć na zaangażowanie i wydajność pracowników. – Poszczególne stanowiska powinny być oddzielone gustownymi przegrodami, które zapewnią komfort pracy, nie utrudniając przy tym komunikacji. – sugeruje Marek Malik z Villa Glass – W zależności od potrzeb można więc zastosować szkło przezroczyste lub ornamentowe, albo całkowicie przesłonić określone części biura kolorowymi „ścianami” szklanymi. Warto też zadbać o to, by okna i drzwi zapewniały jak najwięcej naturalnego światła. Natomiast w gabinetach, salach konferencyjnych oraz kącikach gastronomicznych należy ustawić porządne, eleganckie stoły, których kształt i rozmiar będzie dopasowany do stylu i przeznaczenia pomieszczenia.

  Domowe zacisze

  Wystrój mieszkania powinien przede wszystkim sprzyjać atmosferze relaksu. Również tutaj wszelkie rozwiązania architektoniczne muszą być dostosowane do potrzeb użytkowników. Pragnąc odmienić wygląd niewielkich i ciemnych pomieszczeń, warto zastosować przeszklone drzwi i stoły, a także szklane ściany, zamiast tradycyjnych.  Aranżacja łazienki czy sypialni ma natomiast gwarantować poczucie intymności. Można więc przyciemnić nieco drzwi, dbając jednocześnie o inne źródła światła. Indywidualny charakter nadadzą mieszkaniu właściwie dobrane dodatki i ozdoby. Wszystko powinno ze sobą współgrać i być zgodne z gustami domowników.

  Wszędzie dobrze

  Droga pomiędzy biurem a domem nie oddziela dziś już dwóch skrajnie różnych rzeczywistości. Ważne jest, by w obu miejscach czuć się dobrze i bezpiecznie. Dlatego tak dużo uwagi przykłada się do odpowiedniej aranżacji tych wnętrz. Szklane wykończenia stanowią doskonałą alternatywę dla standardowych dekoracji, zapewniając niezliczone rozwiązania estetyczne oraz niezbędną trwałość i funkcjonalność. Z powodzeniem stosuje się je więc zarówno w domach, jak i w gmachach firm i instytucji.