Łazienka by Alessi

  Oras Il Bagno Alessi One baterie 2

  Światowy design w łazience? Teraz to możliwe. Wśród baterii Oras znajdziemy linię zaprojektowaną przez włoski dom projektowy Alessi – Il Bagno Alessi One. To nowoczesna armatura o minimalistycznych kształtach i zupełnie nowatorskim podejściu do użytkowania.

  Oras od lat stawia na dobre wzornictwo. Linię One zaprojektował Stefano Giovannoni – jeden z czołowych projektantów pracowni Alessi. Ten dom projektowy nie bez przyczyny nazywany jest od lat włoską fabryką snów. To właśnie tu powstały najbardziej znane ikony wzornictwa przemysłowego jak choćby słynna wyciskarka do owoców, kształtem przypominająca pająka.

  Nawigacja wody jak gra joystickiem

  Seria Oras Il Bagno Alessi One łączy w sobie nowoczesny design i wygodę w użyciu. Linię tworzy kilkanaście modeli baterii. Baterie umywalkowe i wannowe wyróżnia niekonwencjonalne podejście do uchwytu regulującego strumień i temperaturę wody. Zasada jego działania przypomina nawigację joystickiem – do tyłu zwiększamy strumień wody, w prawo zmieniamy temperaturę na zimną, przechylamy uchwyt w lewo i leci ciepła woda. To rozwiązanie spodoba się nie tylko miłośnikom gadżetów, ale także wszystkim, którzy cenią sobie nowatorskie podejście do projektowania przedmiotów sztuki użytkowej.

  Design w zgodzie z naturą

  W całej serii projektant zastosował łagodną linię. Wszystkie baterie mają okrągłe kształty. W kranach umywalkowych okrągłe są uchwyty, podstawa, na której osadzona jest bateria, a także sama końcówka kranu. Podobnie w zestawach prysznicowych. Rączka natrysku zakończona jest idealnym kołem, z którego małymi otworami płynie woda.

  Interesujące, kreatywne i zabawne projekty Stefano Giovanniego przyniosły mu międzynarodowe uznanie. Jego prace są częścią stałych kolekcji w paryskim Centrum Pompidou oraz nowojorskim MOMA. W ostatnim czasie wzbogacił linię Oras Il Bagno Alessi One o nowe, bezdotykowe krany. Ich kształt to odniesienie do łagodnych, naturalnych linii. A zasada działania pomaga oszczędzać wodę. Bateria uruchamiana jest w pełni automatycznie – bez dotyku rąk. Dzięki temu zużywane jest jedynie tyle wody ile naprawdę potrzebujemy. Wyposażając naszą łazienkę w baterię linii One firmy Oras możemy więc pochwalić się nie tylko wysmakowanym gustem i uznaniem dla światowego designu, ale także tym, że w codziennym życiu cenimy rozwiązania eko. Dodatkowym atutem w używaniu bezdotykowych baterii w tej linii są ograniczniki temperatury. Możemy na stałe ustawić temperaturę wody na najbardziej dogodnym dla nas poziomie.

  Dom projektowy Alessi od samego początku starał się połączyć rozwiązania mające na celu usprawnienie użyteczności przedmiotów z artystycznym eksperymentem na kształtach i materiałach. Linia baterii Oras to odzwierciedlenie tej idei – łączy świetne wzornictwo z przyjemnością użytkowania.