Villa Glass Studio – Wnętrze dekorowane światłem i kolorem

  Villa Glass Studio drzwi z hartowanego szkła
  Światło jest jednym z najważniejszych elementów aranżacji naszego mieszkania, czy obiektów architektonicznych. Bez niego, wykończenie i cały magiczny, końcowy efekt, nie byłby możliwy. To oświetlenie dodaje naszemu salonowi, czy sypialni „tego czegoś”, i sprawia że zapanuje w nich taki klimat jaki sobie wymarzymy i sami stworzymy.

  Od ogółu..

  Jak odświeżyć pomieszczenie, aby zyskało ono nowy, niepowtarzalny charakter? Nie  musimy być projektantami wnętrz, aby odpowiednio dobrać elementy wystroju do kolorystyki całego pomieszczenia, i do tego oświetlić je w magiczny sposób.

  Materiałem, który umożliwia projektantom optyczne powiększenie pomieszczeń w domu, jest szkło hartowane. Wykonane z niego witraże, przeszklone ścianki działowe czy chociażby drzwi, stwarzają poczucie większej przestrzeni. Ponadto, w towarzystwie światła szklane produkty zamieniają się w zachwycające dzieło sztuki, tryskające tęczą kolorów. Sąsiedzi, nie znając wnętrza naszego mieszkania, mogą tylko wyobrazić sobie, co jeszcze bardziej zachwycającego znajduje się za kolorowymi szybami naszych okien, gdy zapalimy światło w salonie. Szkło umożliwia bowiem przenikanie barw, oraz niebanalną grę świateł. Nie zaszkodzi przenieść trochę magii także do swojego miejsca pracy. Za podświetlonymi drzwiami wykonanymi z fioletowych tafli szkła, dającymi zdumiewający efekt wizualny, zapewne nie trudno o koncentrację i przede wszystkim motywację do dalszej pracy. Oświetlenie w znaczący sposób wpływa na nasze samopoczucie, na atmosferę panującą w pomieszczeniu, dlatego warto zadbać aby wprowadzić za jego pomocą trochę dynamiki i optymizmu.. – stwierdza Marek Malik z Villa Glass Studio.

  …do szczegółu

  Ważne w aranżacji wystroju są detale, a więc warto zatroszczyć się także o nie. Możemy umieścić w kącie lekkie światełko, rozjaśnić szafkę, przymocować lampion jak również postawić lampkę oświetlającą stół wybranym kolorem. Nic tak idealnie nie komponuje się ze światłem jak szklane elementy. Delikatnie oświetlone szybki w szafce nocnej, czy w kredensie w salonie, dają z pewnością niesamowity efekt wizualny oraz bardzo uspokajają. Odpowiednio umiejscowione źródła światła, potrafi ożywić nie tylko większe elementy, ale także pozwala wyeksponować mniejsze dodatki czy dekoracje. Salon jest jasny, radosny.. A jak często zwracamy uwagę na konkretny element który go rozjaśnia? I tak na przykład lampa wisząca na naszym suficie, nie musi być już banalna i zwykła. Wykonana z barwnego szkła przepuszczającego promienie światła sprawi, że wzrok gości w naszym domu natychmiast powędruje w górę. Niewielkimi i niepozornymi metamorfozami,, można zaakcentować niewidoczny na co dzień szczegół w pomieszczeniu oraz oświetlić i zmienić klimat całego pomieszczenia – mówi ekspert Marek Malik.

  Należy oczywiście pamiętać, aby odpowiednią kolorystykę, natężenie światła, oraz jego miejsce i źródło dostosować do rodzaju pomieszczenia, w którym chcemy go uwydatnić. W salonach, łazienkach i miejscach pracy warto zadbać o to, aby światło było jasne i funkcjonalne, natomiast w pomieszczeniach przeznaczonych do odpoczynku, jak na przykład sypialnia – odpowiednie będzie światło ciepłe i miękkie.