KOBI – Żyj kolorowo

  Kobi zolte nastrojowe oswietlenie w restauracji
  Zabawa kolorem, to dla każdego projektanta wnętrz, okazja do wykorzystania nieograniczonych pomysłów i tworzenia oryginalnych aranżacji. Szczególnie wyjątkowy efekt daje szeroka gama barw wykorzystana w oświetleniu. Inspiracji możemy poszukać podczas nocnego spaceru oświetlonymi uliczkami jak również w czasie wizyty w tryskającym kolorami, pełnym ozdób centrum handlowym.

  Kolorem rozświetlane

  Można już odrzucić w kąt stare lampki, dające jednostajne białe światło. Jeśli chcemy zrewolucjonizować wnętrze swojego domu, czy „zaczarować” własny ogród, należy sięgnąć po nowocześniejsze i odważniejsze rozwiązania. Nie należy unikać kolorowego oświetlenia, gdyż  umiejętnie umiejscowione, może stymulujaco wpływać na nasze samopoczucie – mówi Maciej Kędzior z firmy Kobi. Barwa zielona uspokaja, z kolei odcień czerwony poprawia samopoczucie i mobilizuje do pracy.

  Wykorzystanie kolorowego oświetlenia to także świetny sposób na wyeksponowanie nawet najmniej zauważalnego przedmiotu czy wydobycie ciemnego kąta salonu. Kwestią wyboru pozostaje już rodzaj oświetlenia. Jednym z najczęściej wykorzystywanych do tego celu są źródła LED. Dają wiele możliwości zastosowania dzieki zróżnicowanym formom. Zaczynając od klasycznych świetlówek, na nowoczesnych paskach Tramo Led kończąc. Istotną ich cechą jest długa żywotność oraz to,że emitują nieznaczne ilości ciepła, co pozwala na umieszczenie ich w niewielkiej odległości od oświetlonego obiektu. Dzięki temu można tchnąć życie w każdy przedmiot, jak chociażby szafka, stół czy łóżko w sypialni.

  Tajemniczy ogród

  Zaczynając od wnętrza domu, na ogrodzie kończąc, można przebierać w praktycznie niczym nieograniczonych, formach i kolorach elementów świetlnych. A gdyby tak rozpocząć imprezę karnawałową we własnym ogrodzie? Pamiętajmy, że diabeł tkwi w szczegółach. Uzupełnieniem aranżacji ogrodu mogą być niebanalne wiszące lub stojące lampy ogrodowe, jak również dodatkowy akcent świetlny na schodach czy tarasie. Można je wykorzystać przy fasadzie domu czy w altance, jednak należy pamiętać o szczelnych oprawach przystosowanych do różnych warunków pogodowych. Ciekawą propozycją, może być również małe źródełko wody, czy fontanna podświetlona różnobarwnymi strumieniami światła. Grająca podczas imprez rytmiczna muzyka, sprawi że goście poczują się niczym na pokazie fontanny multimedialnej nocą…

  Pięknie zaaranżowany światłem ogród może stać się miejscem, gdzie chętnie spędzimy czas podczas weekendowych spotkań, romantycznych kolacji, nie tylko w zimowym ale i letnim okresie.