Wśród Nocnej Ciszy – Świąteczna biesiada. Bożonarodzeniowe aranżacje stołów

  wystawa w wilanowie
  Wśród Nocnej Ciszy

  Siódmą edycję wystawy z cyklu „Wśród Nocnej Ciszy” można oglądać codziennie w godzinach 10.00 – 16.00 w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie przy ulicy St. Kostki Potockiego 10/16. Wstęp na wystawę jest wolny.

  Celem wystawy jest zaprezentowanie szerokiej publiczności różnorodnych sposobów nakrywania oraz dekorowania stołów i wnętrz świeżymi kwiatami w okresie świąt Bożego Narodzenia.

  Wśród propozycji znalazły się aranżacje w stylu klasycznym, nowoczesnym, awangardowym, królewskim, rustykalnym a nawet skandynawskim, utrzymane w szerokiej palecie kolorystycznej: bieli,  pastelach, tradycyjnym połączeniu czerwieni z zielenią oraz odważnym zestawieniu bieli z czernią. Podczas wystawy można podziwiać dekoracje z gwiazdami betlejemskimi, niezwykle modnymi i pachnącymi hiacyntami, storczykami, goździkami czy różami. Efektowne kompozycje kwiatowe zaprezentowano miedzy innymi na tle porcelany z Ćmielowa oraz z kolekcji Villa Italia. Autorami prac są Mistrzowie florystyki.

  Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla dzieci. W Oranżerii zostały ustawione choinki, które maluchy mogą dekorować wstążkami oraz własnoręcznie przygotowanymi ozdobami z krepiny, kokard i papieru.

  W trakcie wystawy w dniu 12 grudnia o godz. 17:00 odbędzie się koncert akordeonowy „Wilanów pełen harmonii” w wykonaniu Yuri Shishkin & Harmonium Duo.

  W dniu 19 grudnia wystawę zakończy aukcja kompozycji kwiatowych na rzecz chorej dziewczynki.

  Organizatorami wystawy są: Muzeum Pałacu w Wilanowie, Stowarzyszenie Akademia Wilanowska oraz Biuro Kwiatowe Holandia.