Modelka najbardziej narażona na choroby miejsc intymnych

  Prawie co piąty Polak twierdzi, że kobieta wykonująca zawód modelki (21,1%) jest najbardziej narażona na infekcje narządów płciowych – wynika z raportu przeprowadzonego na zlecenie organizatorów Ogólnopolskiego Programu na Rzecz Dwubakteryjnej Ochrony Kobiet „Ecovag. Opieka w wielkim mieście”.*

  W pierwszej trójce zawodów zagrożonych chorobami układu moczowo-płciowego znaleźli się także sportowiec (16,4%) i stewardessa (10,5%). Kolejne miejsce w rankingu przypadły aktorce (10,4%) oraz kosmetyczce (8,5%).

  Polacy sądzą, że najbardziej zagrożone infekcjami narządów płciowych są kobiety, które ze względu na swoją codzienną pracę, częste podróże lub treningi nie mają możliwości do pełnej troski o swoją higienę osobistą. Tymczasem przyczyny tych chorób są w nierozerwalny sposób związane z uwarunkowaniami cywilizacyjnymi. Dlatego na  infekcje  dróg moczowo-płciowych, na przykład na bakteryjne  zapalenie pochwy narażona są wszystkie współczesne kobiety, szczególnie te z dużych aglomeracji.– mówi dr Tomasz Zaręba, Narodowy Instytut Leków, ekspert programu „Ecovag. Opieka w wielkim mieście”.

  *Badanie przeprowadził PBS DGA w dniach 15-17.10.2010 na reprezentatywnej, losowej próbie n=1079 Polaków w wieku 18 lat i więcej. Wyniki nie sumują się do 100, gdyż ankietowani mogli wskazać więcej niż jedną odpowiedź.

  Ogólnopolski Program na Rzecz Dwubakteryjnej Ochrony Kobiet „Ecovag. Opieka w wielkim mieście”

  Program skierowany jest do kobiet z dużych miast, które ze względu na cywilizacyjne uwarunkowania narażone są na bakteryjne zapalenie pochwy. Celem Programu jest edukowanie aktywnych kobiet na temat właściwych zasad ochrony i leczenia tej choroby.

  Dwubakteryjna ochrona

  Rozwiązanie zaprojektowane specjalnie dla aktywnych kobiet, polegające na stosowaniu dopochwowych probiotyków ginekologicznych o składzie łączącym dwa szczepy bakterii (Lactobacillus rhamnosus i Lactobacillus gasseri), które wspierają profilaktykę i leczenie bakteryjnego zapalenia pochwy.

  Organizatorem Programu jest firma Krotex-Poland Sp. z o.o.

  Related Images:

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj