Na dobry 2010 rok Natalia Jaroszewska

  Świąteczną licytacją rozpoczęła się pierwsza w tym roku wystawa prac Natalii Jaroszewskiej, znakomitej projektantki i plastyczki. Znaki – bo taki tytuł nosi wystawa, to czarno-białe, akwarelowe szkice modowe wkomponowane w symbole chińskiego horoskopu. Zmysłowe i kobiece, podobnie jak uwielbiane przez gwiazdy suknie, projektowane przez artystkę.

  Kwesta i licytacja wspaniałych przedmiotów podarowanych przez znanych i cenionych artystów odbyła się 11 stycznia w Kinie Kultura na Krakowskim Przedmieściu. Autorka wystawy przeznaczyła na licytację naszyjnik z kryształów i pereł z kolekcji przygotowanej na nadchodzący sezon wiosenno/letni. Oprócz naszyjnika zaproszeni goście licytowali m.in. rękopisy wierszy Ernesta Brylla i Julii Hartwig, autograf Andrzeja Wajdy wraz z podpisaną przez mistrza książką.

  Impreza jest związana z doroczną akcją charytatywną „Jasełka z… Gwiazdą”, organizowaną przez Radiową Trójkę. Dochód z licytacji przeznaczony będzie dla dzieci, które nie otrzymały gwiazdkowych upominków. Paczki zostały wręczone już 14 stycznia podczas koncertu w studiu im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie.

  Wieczór swoją obecnością zaszczyciło wielu znakomitych gości, znanych twarzy polskiego kina i ekranu. Bartłomiej Topa odczytał licytowane poematy, o które bili się m.in. Rafał Królikowski czy Tomasz Dedek.

  Spotkanie swoim aksamitnym głosem umiliła Katarzyna Miśkiewicz w akompaniamencie gitary Marka Napiórkowskiego. Zziębnięci goście mogli rozgrzać się dzięki słodkim drinkom, którymi podjął ich producent Żołądkowej Gorzkiej.

  Wystawę prac Jaroszewskiej można będzie oglądać jeszcze do końca stycznia w salach kina Kultura przy Krakowskim Przedmieściu 27.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj