PUMA x STAPLE w kolekcji „East West Ivy”

Współpraca na linii PUMA i STAPLE zawsze jest wielowątkowa. Po raz kolejny duet ten nie zawodzi i prezentuje najnowszą kolekcję inspirowaną trendami wywodzącymi się z kultury azjatycko-amerykańskiej.PUMA x STAPLE – powrót do koledżu z lat 60 (2) PUMA x STAPLE – powrót do koledżu z lat 60 (3)

Kolekcja PUMA x STAPLE łączy azjatycko-amerykańską estetykę college’u z lat 60. z nowojorskimi korzeniami streetwearu STAPLE. W tej epoce wiele trendów w modzie było inspirowanych tak zwanym stylem preppy college’ów amerykańskich uniwersytetów przybrzeżnych – uwzględniając w tym wczesne pokolenia azjatycko-amerykańskich społeczności studenckich.   PUMA x STAPLE – powrót do koledżu z lat 60 (1)

Charakterystycznym elementem, który przewija się przez całą kolekcję są hafty nawiązujące do klasycznej ikonografii azjatyckiej wykonane z szenilowych naszywek połączonych z materiałami najwyższej jakości. Występują one niemal na każdej sylwetce począwszy od czapek po koszulki, kurtki czy bluzy z kapturem. Elementami godnymi szczególnej uwagi są Varsity Jacket i V-Neck Crew, które nawiązują do klasycznej amerykańskiej estetyki kurtki z literami, z figurującymi odpowiednio „P” i „S” dla PUMA i STAPLE.

„Cieszymy się, że możemy ponownie współpracować z PUMA nad kolekcją, która łączy kulturę azjatycko-amerykańską, klasyczny styl kolegialny i nasze streetwearowe korzenie w Nowym Jorku” – mówi Jeff Staple. „Te elementy zostały przełożone na ponadczasowe elementy, które naprawdę uosabiają STAPLE jako markę”.

Oferta obuwia obejmuje po dwie wersje kolorystyczne butów PUMA Suede i Slipstream. Zaprojektowane przez STAPLE, buty mają przerobione elementy, takie jak zygzakowate uchwyty na sznurowadła, wytłoczone złote litery i symbole yin-yang na języku, a każdy model ma unikatowe złote okucia PUMA Jumping Cat.

Kolekcja PUMA x STAPLE „East West Ivy” będzie dostępna od 19 października na PUMA.com, we flagowych sklepach PUMA i u wybranych dystrybutorów PUMA oraz na staplepigeon.com od 17 października.