Kolekcja Medicine Artists / autorskie nadruki

Wyróżnikiem Medicine jest kreatywność i niestandardowe pomysły, dlatego tym razem to nasi… pracownicy podjęli się zadania stworzenia autorskich grafik.

Poznaj kolekcję Medicine Artists pełną autorskich wzorów zdolnych artystów, którzy na co dzień pracują w naszej marce. Prace wyłoniliśmy w konkursie, w którym każdy z nich zaprezentował własny styl, a my wybraliśmy grafiki najlepiej wyrażające ducha marki. Dzięki temu każdy wzór jest unikatowy i wyjątkowy.

Co ważne, nie każda z osób, której grafika trafiła na nasze ubrania, pracuje na co dzień artystycznie, a mimo to zwycięzcy pokazali, że… drzemie w nich artystyczna dusza!

Kolekcji towarzyszy sesja zdjęciowa autorów grafik, gdzie można zobaczyć ich w twórczym środowisku, które inspiruje do kreatywnego działania. 

Kolekcja to propozycje pełne kolorów i wiosennej energii, ale także mroczne motywy i abstrakcyjne formy, idealne do wyrażania każdej kreatywnej osobowości. Wybierz motyw, który najbardziej pasuje do Twojego charakteru.

Wejdź do świata różnorodnych printów. Odkrywaj sztukę w naszym wydaniu!

medicine-03 medicine-04 medicine-05 medicine-06 medicine-07 medicine-08 medicine-09 medicine-010 medicine-011 medicine-012 medicine-013 medicine-014 medicine-01 medicine-02

Autorzy grafik Medicine Artists:

Agata Morzyk, Aleksandra Leftwich „Electric Fur”, Karolina Danek, Karolina Stawska, Katarzyna Rogoża, Magdalena Parfieniuk, Paulina Czak, Paweł Kacprzak, Piotr Jakób, Przemysław Wideł.

Agata Morzyk

Poza pracą w Medicine, od 2017 r. zajmuje się także tatuowaniem. Jej prace to w głównej mierze kwiaty/rośliny i zwierzęta, ale lubi w to wplatać mroczniejsze elementy. Inspiracje czerpie z natury, ale ponieważ kocha sztukę japońską, przekłada się ona na linearny i graficzny styl jej prac.

Aleksandra Leftwich „Electric Fur”

Ilustratorka, tatuatorka, konserwatorka, w grafice warsztatowej pracuje z organiczno-krzemowymi formami, między kodem QR a kodem DNA, lubi mediewistyczne faramuszki, internetowe chimery, anime i Tik-Tok. Absolwentka VIA Design, zdobywała praktyki w Kijowie, projektowała T-shirty w Medicine.

Karolina Danek

Z wykształcenia muzyczka i scenografka. Szczególnie interesuje ją połączenie rysunku i słowa, stąd zamiłowanie do komiksów. Entuzjastka fuzji designu z technologią. W wolnych chwilach rowerzystka i miłośniczka gór. W pracach dla Medicine inspiruje się głównie naturą.

Karolina Stawska

Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od lat działa twórczo, realizując się w technikach malarskich, a także rysunkowych. Fascynacja ekspresją, emocjami, kolorem i dynamiką formy jest pretekstem do jej kreatywnych poszukiwań, widocznych zwłaszcza w obrazach, których bohaterami są zwierzęta, szczególnie psy.

Katarzyna Rogoża

Podczas pracy nad obrazem najważniejsze są dla niej kolory i nastrój, jaki chce przekazać. Inspiruje ją codzienność: ludzie, domy, zwierzęta, ciekawe zestawienia kolorystyczne, które można dostrzec w najmniej oczekiwanych miejscach, a także podróże.

Magdalena Parfieniuk

Malarka i ilustratorka z Krakowa, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. To, co kocha najbardziej, to kolorowe, tropikalne i dynamiczne kompozycje. Uwielbia przenosić swoją fantazję na papier i płótno. Nie boi się eksperymentować z formą i kolorem, oprócz tradycyjnych technik interesuje ją haft i linoryt. 

Paulina Czak

Od 5 lat pracuje jako grafik nadruków odzieżowych w Medicine i aktualnie wspiera ilustratorsko nowy dział Home. Specjalizuje się w mrocznych printach i alloverach w stylu dotart. W swojej pracy konkursowej zawarła inspiracje starymi rycinami oraz botaniczne motywy w trochę tatuażowym stylu.

Paweł Kacprzak

Z rysowaniem się nie rozstaje, gdyż zamiłowanie do sztuki jest już w jego rodzinie tradycją. Od czasów nastoletnich interesował się grafiką i malarstwem, ale to rysowanie i kreślenie sprawia mu największą przyjemność. W swoich rysunkach poszukuje konkretnych połączeń między abstrakcją a rzeczywistością. Na co dzień pracuje w branży IT, którą też się pasjonuje.

Piotr Jakób

Dużą rolę w jego twórczości odgrywają mity i legendy inspirowane opowieściami z różnych stron świata. Tak też jest w przypadku grafik, które powstały do kolekcji Medicine Artists – w obu ilustracjach widzimy mroczne postaci, które wyłaniają się z szarości i tworzą nieoczywisty świat iluzji.

Przemysław Wideł

Ilustrator, malarz, rysownik, tatuażysta, twórca komiksów, obiektów i video. Absolwent krakowskiej ASP. Jego prace prezentowane były na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. W sztuce najbardziej interesuje go to, co mroczne, tajemnicze.