Levi’s i Stüssy prezentują swoją wspólną kolekcję na sezon wiosna lato 2023

Te dwie uwielbiane na całym świecie marki, mają wspólne korzenie: Stüssy narodziło się na scenie surfingowej w Kalifornii na przełomie lat 80-ch i 90-ch, podczas gdy marka Levi’s® została założona w San Francisco 170 lat temu. W tym roku przypada 150. rocznica powstania Levi’s® 501®, jednej z nieprzemijających ikon światowego stylu, jest to więc idealny moment, aby marki po raz kolejny połączyły siły by stworzyć wspólną limitowaną kolekcję.Levi’s i Stüssy (1) Levi’s i Stüssy (2) Levi’s i Stüssy (3) Levi’s i Stüssy (4) Levi’s i Stüssy (5) Levi’s i Stüssy (6) Levi’s i Stüssy (7) Levi’s i Stüssy (8) Levi’s i Stüssy (9) Levi’s i Stüssy (10) Levi’s i Stüssy (11) Levi’s i Stüssy (12)

Linia Stüssy i Levi’s® obejmuje parę jeansów 501® oraz kurtkę Type II Trucker Jacket. Dwa klasyczne modele Levi’s® zostały tu przedstawione w odświeżonej wersji w estetyce charakterystycznej dla marki Stüssy.

Model Levi’s® 501® wykonany został z surowego, wytartego denimu w kolorze indygo. Krój spodni pozostał oryginalny: prosta nogawka, pięć kieszeni i charakterystyczny rozporek zapinany na guziki z brandingiem obydwu marek. Z przodu po lewej i z tyłu po prawej stronie nogawki wytłoczony został motyw Stüssy i Levi’s®, z tyłu dodatkowo zobaczymy naszywkę z logo Levi’s® Two Horse Pull i Stüssy. Aby upamiętnić 150. rocznicę powstania 501® Jeans, model 501® Stüssy x Levi’s® zawiera specjalny nadruk na worku kieszeniowym i rocznicową metkę „flasher” na kieszeni.

Kurtka Type II Trucker Jacket z kolekcji, tak samo jak w przypadku spodni 501® została wykonana z surowego, wytartego denimu w kolorze indygo. Ma pudełkowy krój, kieszenie z wypustką, sztruksowy kołnierz oraz podwójnie obrandowane guziki. Podszewka inspirowana jest stylem Baja, wzbogacona   nadrukowanym   logo   Stüssy   z kulą bilardową „ósemką”. Z tyłu kurtki zobaczymy wytłoczony motyw, łączący klasyczną grafikę z guzików Levi’s® z wzorem Double S Stüssy.