Jak dobrać okulary do typu urody?

Jak dobrać okulary do typu urodyCzy wiesz, że dobrze dobrane oprawki okularów powinny dopasować się nie tylko do kształtu twarzy, ale także do typu Twojej urody? Wiele osób nie ma o tym pojęcia i wybiera modele korekcyjne lub przeciwsłoneczne wyłącznie na podstawie własnych upodobań. Odpowiednie ramki podkreślą kolor oczu, zamaskują niedoskonałości skóry i nadadzą Twojej twarzy wyrazistości. Zobacz, jakim typem urody jesteś i w których oprawkach będzie Ci najlepiej.

Skóra, oczy, włosy – wyznaczniki bazy kolorystycznej

W doborze pasujących kolorów pomaga przeprowadzenie analizy, która polega na znalezieniu barw współgrających z odcieniem naszej cery, włosów oraz oczu. Skóra odpowiada ciepłym lub zimnym tonacjom, podobnie jak włosy. Najważniejszym czynnikiem analizy jest tęczówka. Każdy kolor zabarwienia może występować w kilku odcieniach, dlatego wyróżnia się aż 12 typów urody, do których należą:

Każdemu z nich odpowiada inna gama kolorów, które najlepiej pasują do odcienia skóry, włosów i oczu. Warto poznać swój typ urody – pomoże Ci to w doborze najlepszych oprawek. Jeśli chcesz wiedzieć, które okulary będą idealnie współgrały z Twoim kolorem tęczówki lub włosa, zapoznaj się z artykułem – Dobieramy kolor oprawek do typu urody, barwy oczu i włosów – szczegółowo omawiającym to zagadnienie:.

Co może założyć wiosna?

Osoby z typem urody wiosny znane są ze swojego delikatnego wyglądu. Ich skóra zazwyczaj jest blada, a czasem przybiera orzechowy lub bursztynowy odcień. Możesz być wiosną, jeśli zmagasz się z cerą naczynkową albo masz jasne piegi. Przedstawiciele tej pory roku zazwyczaj mają włosy w kolorze blond lub w jasnym odcieniu brązu albo rudego.

Jasna wiosna

Ten typ urody najlepiej wygląda w najjaśniejszych tonacjach ciepłych kolorów. Dobrze Ci będzie w różach, pomarańczach i pastelowych odcieniach żółci oraz fioletu. Jeśli lubisz chłodniejsze propozycje, możesz śmiało postawić na lazurowy błękit lub zieleń w odcieniu kiwi. Unikaj ciemnych kolorów i nigdy nie łącz ich z zimnymi barwami.

Czysta wiosna

Przedstawiciele czystej wiosny doskonale wyglądają w żywej czerwieni, fioletach i wyrazistej żółci. Nie musisz bać się soczystej zieleni i głębokiego błękitu. Ten typ urody lubi ciepłe odcienie – zarówno te jasne, jak i ciemne. Unikaj oprawek w chłodnych i zgaszonych kolorach.

Ciepła wiosna

Jej przedstawiciel świetnie prezentuje się w odcieniach ciepłych z niewielką domieszką żółci. Bez obaw możesz wybierać okulary w odważnych tonacjach pomarańczu lub czerwieni. Ciepłej wiośnie posłużą także soczysta zieleń oraz turkus. Nie wybieraj chłodnych, pudrowych barw, ponieważ nie będzie Ci w nich dobrze.

W czym najlepiej prezentuje się lato?

Lato prawie zawsze ma oliwkowy lub porcelanowy odcień cery i włosy w „mysim” kolorze. Przedstawiciele tego typu urody zostali obdarzeni tęczówkami w kolorze grafitowym, zielonym lub szaro-niebieskim.

Jasne lato

Osoba posiadająca cechy jasnego lata może postawić na kolory czyste lub przypudrowane. Chłodniejsza czerwień, róż i jasny turkus to bezpieczne wybory pod warunkiem, że ich odcienie nie są bardzo mocno nasycone. Unikaj kolorów ciepłych i ciemnych, takich jak ceglasty czerwony i czarny.

Zgaszone lato

Zgaszone lato doskonale wygląda w odcieniach przypudrowanych i zawierających domieszkę szarości. Pasują Ci oprawki fuksjowe i różne wersje fioletu. Ten typ urody odnajdzie się także w kolorze niebieskim. Nie będą Ci służyć ciepłe barwy w rażących, neonowych odcieniach.

Chłodne lato

Przedstawiciel tego typu urody wspaniale prezentuje się w oprawkach z domieszką błękitu. Możesz swobodnie wybierać w zimnych odcieniach czerwonego i fioletu. Chłodne lato musi pamiętać, że nie pasują mu bardzo ciepłe kolory, w szczególności pomarańczowy i musztardowa żółć.

Jakie modele polecane są jesieni?

Jesień bardzo łatwo jest rozpoznać. Przedstawiciele tej pory roku mają jasną, piegowatą cerę i zazwyczaj rude włosy. Charakterystyczny dla tej grupy kolor oczu to jasna zieleń.

Ciepła jesień

Właściciele tego typu urody kochają wszystkie odcienie brązu. Oprawki w tym kolorze to strzał w dziesiątkę. Jeśli lubisz eksperymentować z wizerunkiem, postaw na czerwień, ciemną zieleń, fiolet albo morski niebieski. Dobrze będzie Ci w purpurze i musztardzie. Nie wybieraj kolorów chłodnych i neonowych.

Zgaszona jesień

Zgaszona jesień może wybrać okulary w łososiowym lub pomarańczowym odcieniu. Wspaniale wygląda w wyrazistym fiolecie, żółci i kolorze bordowym. Służy Ci brąz, jednak podobnie, jak ciepła jesień, lepiej unikaj wszystkiego, co chłodne i neonowe.

Ciemna jesień

Przedstawiciele tego typu urody powinni zdecydować się ciemniejsze oprawki. Optymalnym wyborem są odpowiednio stonowane: czerwień, fiolet, zieleń, pomarańcz i żółć. Będąc tą odmianą jesieni, nie wybieraj chłodnych, pastelowych kolorów.

Które oprawki wybiera zima?

Zimę poznasz po jasnej, niemal porcelanowej cerze i kontrastujących, bardzo ciemnych włosach. Przedstawiciele tej mroźnej pory roku charakteryzują się wyraźnie zarysowanymi brwiami, czarnymi lub brązowymi tęczówkami i naturalnie podkreślonymi ustami.

Chłodna zima

Chłodna zima bardzo lubi czyste odcienie czerwonego, niebieskiego i różowego. Dobrze będą na Tobie wyglądać również oprawki w kolorze morskiej zieleni lub szafiru. Nie dobieraj akcesoriów w bardzo ciepłych i lekko przygaszonych kolorach.

Ciemna zima

Ten typ urody najlepiej czuje się w intensywnych, ale nie neonowych barwach. Wspaniale prezentujesz się we wszystkich odcieniach z domieszką niebieskiego. Śmiało możesz wybrać oprawki fioletowe lub zielone. Odradzane są kolory ciepłe i pastelowe.

Czysta zima

Idealną propozycją dla czystej zimy jest na przykład krwista czerwień. W Twoim przypadku sprawdzi się także szmaragd, cytryna i purpura. Oprawki dla posiadacza takiej urody powinny mieć czysty, chłodny odcień. Lepiej unikaj barw ciepłych i przygaszonych.

Dobór okularów nie kończy się na kolorze

Najlepszy kolor okularów będzie doskonale podkreślał Twoją cerę, włosy i oczy. Pamiętaj, że odpowiedni odcień oprawek nie jest jedynym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu. W pierwszej kolejności warto znaleźć optymalny kształt oprawek, który powinien współgrać z owalem twarzy. Równie istotny jest dobór odpowiedniego rozmiaru okularów. Jeśli zainteresował Cię ten temat, sięgnij po dawkę cennej wiedzy – Dobór idealnych oprawek z Kodano.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj