Rajstopy Gatta Q-eko – kierunek ku ekologii

Bycie eko to dziś ważny aspekt naszego życia. Na każdym kroku możesz dbać o środowisko naturalne, jednocześnie ciesząc się świetną jakością produktów. Gatta wychodzi naprzeciw współczesnym oczekiwaniom kobiet, którym nieobcy jest los Matki Natury. Z tą myślą powstała nowa linia rajstop Q-eko, zmierzająca ku ekologii. To nowy kierunek, w którym Gatta chce kroczyć razem z Tobą.Gatta Q-eko 27,99 (1)Gatta Q-eko 27,99 (3)Gatta Q-eko 27,99 (2) Gatta Q-eko 27,99 (4)

Moda w stylu eko

Co wyróżnia modę w stylu eko? Materiały bezpieczne dla środowiska oraz zrównoważona produkcja – mniejsze zużycie wody, niższa emisja CO2, ograniczenie lub rezygnacja ze środków chemicznych, wykorzystanie surowców wtórnych i mniejszy ślad węglowy, wynikający z produkcji w Polsce – to główne cechy, które świadczą o tym, że odzież jest ekologiczna. Jednocześnie nie można zapominać o stylowym wyglądzie i świetnej jakości. Wszystkie te elementy należy umiejętnie połączyć, tak jak zrobiła to Gatta, tworząc nową linię rajstop Q-eko. To świadome działanie, mające na celu zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony przyrody, której degradacja postępuje w zastraszającym tempie. Dokonując świadomych wyborów zakupowych, każdy może dołożyć swoją cegiełkę na rzecz ekologii. Ale by to było możliwe, musimy mieć szansę wyboru ekoproduktów. Dziś daje nam ją Gatta, oferując najwyższej jakości modne rajstopy, powstające od początku do końca w sposób, który nie szkodzi naturze.

Linia Q-eko w zgodzie z naturą

Q-eko to nowa linia rajstop wykonanych w technologii przyjaznej środowisku – ich produkcja łączy w sobie wszystko, co najważniejsze w zrównoważonej produkcji. Rajstopy powstają z przędzy Q-NOVA® by Fulgar®. To ekologiczne włókno nylonowe, które jest pozyskiwane z recyklingu i w 100% wyselekcjonowane, aby zagwarantować jego najwyższą jakość. Surowce są mechanicznie przetworzone, dlatego nie ma konieczności używania chemicznych środków, mających szkodliwy wpływ na środowisko. Proces produkcji samych rajstop dodatkowo ogranicza zużycie wody i emisję CO2.

Modne ekorajstopy Gatta

Co znajdziesz w ofercie ekologicznych rajstop Gatta? Czeka na Ciebie klasyka stylu! Q-eko to obecnie kilka najpopularniejszych modeli gładkich, czarnych i cielistych rajstop w dwóch optymalnych grubościach 20 i 40 DEN. Wkrótce pojawią się również ponadczasowe wzorzyste rajstopy DOTSY w czarnym kolorze w urocze kropeczki o grubości 20 DEN. Wszystkie dostępne w pełnej rozmiarówce od 2 do 5. Rajstopy Q-eko wyróżniają się wysoką jakością, są przyjemnie miłe w dotyku, miękkie i elastyczne. Idealnie dopasowują się do nóg, gwarantując najwyższy komfort noszenia oraz świetny wygląd. To zasługa niezawodnej przędzy LYCRA®, którą wykorzystano zaraz obok innowacyjnej Q-NOVA.
Co ważne, wszystkie rajstopy z nowej ekologicznej linii stworzonej przez Gatta posiadają certyfikat OEKO-TEX. To prestiżowy certyfikat, którego uzyskaniem mogą poszczycić się nieliczni producenci odzieży i wyrobów pończoszniczych gdyż wiąże się m.in. z poddawaniem produktów bardzo restrykcyjnym badaniom. Natomiast sama przędza Q-NOVA® by Fulgar® ma międzynarodowy prestiżowy certyfikat GRS. Wszystko po to, aby rajstopy Gatta zaspokoiły oczekiwania każdej Klientki.

Gatta edukuje

Co zrobić, gdy rajstopy nie będą już nadawały się do noszenia? Na każdym opakowaniu z linii Q-eko znajdziesz cenne wskazówki, które pomogą Ci w odpowiednim sortowaniu odpadów.

Tym samym Gatta zaczyna akcję edukacyjną – jak segregować produkty oraz to co z nimi związane, począwszy od opakowania – bo to już duży krok ku ekologii.
Linia Q-eko to dopiero początek nowej, ekologicznej drogi, na którą właśnie wkroczyła Gatta. Możesz spodziewać się, że kolekcja rajstop będzie się rozrastać. Ale to nie wszystko, ponieważ w ofercie pojawi się również odzież z serii eko. Warto być z nami, wypatrywać nowości w stylu eko bo będzie ich więcej.