Jak połączyć modę i wygodę? Przydatne wskazówki

Jak połączyć modę i wygodęWiele osób wciąż sądzi, że moda i wygoda wykluczają się. To mit! Dzięki różnorodności modowego rynku można wyglądać modnie, jednocześnie nie rezygnując z komfortu. Trzeba tylko wiedzieć, jak wykorzystać poszczególne elementy i na co zwrócić uwagę.

Moda i wygoda – to się uzupełnia!

Jeszcze niedawno przekonanie, że modne ubrania nie mogą być wygodne, było powszechne. Wynikało to poniekąd z niewielkiej dostępności odzieży i jednoczesnego promowania high fashion jako “ciekawostki”. Rzeczywiście, niektóre kolekcje znanych projektantów są stworzone z myślą o podziwianiu, ale niekoniecznie o noszeniu. Trzeba jednak pamiętać, że moda codzienna i uliczna to coś zupełnie innego niż haute couture.

Trendy modowe często mają bardzo mało wspólnego z wymysłami popularnych projektantów i jest to jak najbardziej w porządku. Wielu stylistów podkreśla zresztą, że moda “ma się nosić”. Podstawą dobrej stylizacji jest zatem wygoda, zwłaszcza w kontekście outfitu codziennego. Ewentualne odstępstwa należy zostawić na naprawdę wyjątkowe okazje np. na wielki bal.

Jak wyglądać modnie i czuć się wygodnie?

Aby połączyć modę i wygodę, musisz zwrócić uwagę na dwie zasadnicze rzeczy. Pierwszą są oczywiście trendy. Wiedząc, jakie ubrania są obecnie modne, możesz stworzyć lepsze, bardziej stylowe outfity. Drugą rzeczą jest wykorzystanie ubrań wygodnych i uniwersalnych – tak, by nadać im modnego charakteru. Cały trik polega bowiem na tym, aby pozornie zwykłe ubrania zamienić w trendy look. Efekt ten można uzyskać, odpowiednio łącząc poszczególne elementy.

Dobra baza

Wielkim błędem jest stworzenie szafy, w której znajdują się jedynie modne i nietuzinkowe ubrania. Takie stroje trudno sensownie połączyć, zwłaszcza jeśli priorytetem ma być wygoda. Właśnie dlatego podstawą garderoby powinna być dobra baza.

Bazowymi nazywa się ubrania uniwersalne, które są podstawą looku. Do takich elementów można zaliczyć m.in. biały i czarny T-shirt, jeansy, dres, skromne body, jednokolorowy golf i klasyczny kardigan. Ubrania te są idealnym tłem dla modnych i ciekawych dodatków. W takim zestawieniu żadna z rzeczy nie jest ani zbyt nudna, ani krzykliwa – całość jest po prostu wyważona i stylowa.

Wygodny krój

Moda ma to do siebie, że nie zawsze stawia na wygodę. Czasami producenci decydują się na odstępstwa, by uzyskać bardziej ciekawy i przykuwający oko fason. Twoim zadaniem jest takie fasony rozpoznać. Dzięki temu unikniesz zakupu ubrań, które staną się powodem przyszłego dyskomfortu.

Staraj się szukać krojów, które dobrze znasz i na których nigdy się nie zawiodłaś. Pamiętaj, komfort jest rzeczą bardzo indywidualną. Nie zawsze fason, który polecają inni, będzie wygodny również dla ciebie.

Niezawodne materiały

Połączenie mody i wygody nigdy nie będzie udane, jeśli nie zwrócisz uwagi na materiały. Jak wiadomo, jedne pozwalają skórze oddychać i są miękkie, inne mogą podrażniać i krępować ruchy. Warto więc postawić na te pierwsze i wybierać modne ubrania tylko na ich bazie. Do polecanych, przyjaznych skórze materiałów należy zaliczyć bawełnę, wełną, wiskozę, lyocell, len, a także elastan i poliester, ale te dwa ostatnie tylko w formie domieszki.

Ubrania dobrej jakości

Na koniec warto podkreślić, że o komforcie noszenia decyduje także jakość. Im będzie lepsza, tym dłużej i lepiej ubrania Ci posłużą. Staraj się więc wybierać sklepy sprawdzone i polecane, np. PtakModa. Dzięki temu prawie na pewno nie zawiedziesz się materiałem, jakością szycia czy niedostosowaniem ubrania do potrzeb danego rozmiaru.