Nowa kolekcja ROOTS by QΠШ Robert Kupisz

Premiera kolekcji ROOTS na sezon Lato 2022 odbyła się 23 czerwca 2021 r. Kolekcję, która już jest dostępna w sprzedaży w butikach stacjonarnych i na robertkupisz.com, zilustrowały klimatyczne zdjęcia autorstwa Martyny Mierzejewskiej oraz film Pawła Grabowskiego i WOW Pictures.ROOTS by Robert Kupisz fot. Martyna Mierzejewska 2 ROOTS by Robert Kupisz fot. Martyna Mierzejewska 1ROOTS by Robert Kupisz fot. Martyna Mierzejewska 3

ROOTS to historia naszych korzeni, hołd dla różnorodności etnicznej i kulturowej będącej początkiem ludzkości. „Zawsze fascynowały mnie kultury z całego świata. W moich poprzednich kolekcjach często sięgałem po tematy dotyczące konkretnej grupy. Inspirowałem się m.in. kulturą Górali, Romów czy Latynosów. Tym razem postanowiłem sięgnąć głębiej.” – o inspiracji opowiada Robert Kupisz. „Jakiś czas temu zainteresował mnie album z fotografiami tradycyjnego malowania ciała wśród plemion Afryki. Ta sztuka to jedna z pierwszych form ekspresji. Body painting stosowany był przy okazji różnych ceremonii, do wyrażania emocji, statusu, a wśród niektórych grup etnicznych był przyjęty jako rodzaj codziennego stroju. Zainspirowało mnie to do stworzenia ubrań, które w zmodernizowanej formie dadzą nam możliwość podkreślenia swojej indywidualności i wyrażenia siebie poprzez strój. ROOTS jest na swój sposób kontynuacją kolekcji NOW na sezon Zima 2021/22, gdzie dominowały kolory i nadruki z motywami zwierzęcymi. Ten temat, te wzory, ta kolorystyka nie wyczerpały się w mojej wyobraźni, nadal mnie ekscytują.” – dodaje projektant marki Qπш.

W ROOTS oprócz kontynuacji motywów zwierzęcych, znajdziemy nadruki inspirowane malunkami na ciele, które zostały naniesione w formie nadruku na tkaniny i dzianiny, i stały się motywem przewodnim kolekcji. Wśród nadruków pojawiły się też maski plemienne i drapieżny kot – symbol siły i odwagi. W kolekcji dominują kolory ziemi: brązy, beże łączone z intensywnymi kolorami: pomarańczowym, niebieskim, żółtym, czerwonym.

Różnorodność kolekcji ROOTS sprawia, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. W ofercie zaskakuje wielobarwność wzorów i nadruków, zwiewnych tkanin i rozpoznawalnego „kupiszowego” luzu.

Robert zdążył nas przyzwyczaić, że większość propozycji kolekcji marki ma uniwersalne kroje i jest unisex. Tym razem nie mogło być inaczej! Sztandarowym produktem w kolekcji są zwiewne, wielobarwne koszule. W kolekcji nie mogło zabraknąć luźnych bluz z nadrukami i charakterystycznymi frędzlami, spodni jeansowych z obniżonych krokiem i szerokiej gamy szortów. Paniom Projektant proponuje lekkie, zmysłowo otulające sukienki, które poprzez dobranie odpowiednich dodatków i obuwia, sprawdzą się zarówno na plaży, jak i w mieście. Znany z zamiłowania do spędzania wakacji nad polskim morzem Robert, pomyślał też o niezbędnikach na chłodniejsze dni. W ROOTS pojawiają się uwielbiane prze klientów koszule z miękkiej flaneli, płaszcz w kratkę, ortalionowe kurtki i kamizelki, płaszcz przeciwdeszczowy, a także kolorowe kapelusze i czapki typu „beanie”. Tkaniny to przede wszystkim miękka wysokogatunkowa bawełna, certyfikowana wiskoza ze zrównoważonej produkcji, ortalion i jeans z połączenia bawełny z bawełną wtórnie przetworzoną. Cała kolekcja została wyprodukowana w Polsce.

Autorką zdjęć prezentujących klimat kolekcji ROOTS jest Martyna Mierzejewska, która specjalizuje się w fotografii mody ulicznej. Jej zdjęcia z międzynarodowych Tygodni Mody publikowane były m.in. na łamach Esquire Singapure. Tym razem Martyna zmierzyła się z nowym wyzwaniem i zrobiła zdjęcia na bałtyckiej plaży. Sesja powstała w uwielbianej przez Roberta Juracie, z którą czuje głęboką więź.

Uzupełnieniem zdjęć jest film Pawła Grabowskiego z WOW Pictures.                 

Kolekcja ROOTS Lato 2022 jest już dostępna w przedsprzedaży na online robertkupisz.com. W butikach firmowych znajdujących się w Warszawie, Gdyni i Poznaniu. Na platformie showroom.pl i moliera2.com oraz we współpracujących z marką butikach multibrandowych w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Kielcach i Zakopanem kolekcja ROOTS będzie dostępna od lipca.

ZDJĘCIA:
Zdjęcia: Martyna Mierzejewska
W sesji udział wzięli: Justyna Michalska / SELECTIVE, Ivan Zaretski / AS MANAGEMENT
Stylizacja: Robert Kupisz
MUA: Karolina Narkowicz
Produkcja: Ania Borowska / Art Works, Krzysztof Malinowski / KM Media

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj