Casual w stylu artystycznej Bohemy

Styl Boho – inspirowany cyganerią artystyczną kojarzoną z modernizmem, swobodą twórczą i wolnością, to idealna baza do budowania wiosenno-letniej garderoby. Stawia na luz i wygodę, łączy w sobie wiele estetyk, a jednocześnie jest na tyle subtelny, że przy odpowiednim doborze dodatków możemy wyczarować z niego stylizację w naszym ulubionym, indywidualnym stylu.

Casual w stylu artystycznej Bohemy.4 Casual w stylu artystycznej Bohemy.1 Casual w stylu artystycznej Bohemy.2 Casual w stylu artystycznej Bohemy.3Trend garderoby rodem z artystycznej bohemy powraca do naszych szaf co roku, szczególnie w sezonie festiwalowym. Zwiewne, delikatne sukienki, kamizelki, oversize’owe kurtki i płaszcze, zdobione kapelusze, okulary przeciwsłoneczne w nietypowej kolorystyce – to właśnie z nimi spotkamy się na letnich wydarzeniach muzycznych.

Barwy królujące w stylizacjach tego typu są skrajne, z jednej strony nosimy jak najbardziej naturalne i stonowane kolory a z drugiej kontrastujemy je z odważnymi, wyróżniającymi nas z tłumu, jaskrawymi, barwami takimi jak czerwień, pomarańczowy czy mocny odcień żółtego. Wzory przeplatają się pomiędzy kwiecistymi akcentami, pasami, przechodzą czasem nawet w etniczne motywy lub łączą się ze zwierzęcymi wzorami.

W stylu Dzieci Kwiatów szczególną uwagę przykuwają akcesoria – minimalistyczne, imitujące tak zwany DIY, plecionki, delikatne, proste naszyjniki i stonowane barwy. Idealnym przykładem jest mała torebka na pasku przyozdobiona dodatkiem w postaci frędzli. Dzięki paskowi przypominającemu rzemyk zaznaczymy naszą talię i nadamy naszej stylizacji jeszcze bardziej ponadczasowy look.

Teoretycznie obuwie powinno być płaskie, proste i wygodne. Oczywiście, wciąż możemy stosować się do takiej zasady, jednak pamiętajmy – wprowadzamy do naszej codziennej garderoby tylko elementy kultury hippisowskiej. Wciąż możemy założyć nasze ulubione obcasy, czy te na słupku, czy na szpilce. Wszystko jest kwestią indywidualnej wygody!