IX. Warsztaty Dziennikarstwa Modowego Fashion Project już 7-8 stycznia 2017!

Jak pisać o modzie i na czym polega praca w redakcji? Kiedy najlepiej rozpocząć swoją karierę dziennikarską oraz czym jest język mody to wszystko i wiele więcej już na najbliższych Warsztatach Dziennikarstwa Modowego Fashion Project.

Warsztaty Dziennikarstwa Modowego Fashion ProjectJeżeli chcesz być dowiedzieć się jak wygląda praca dziennikarza w dziale mody oraz sprawdzić się na warsztatach pisania, weź udział w 9. edycji warsztatów Fashion Project. Cyrkulacja trendów czy rynek wydawniczy pism modowych – to tylko część zagadnień, nad którymi uczestnicy warsztatu będą pracować podczas najbliższej edycji Warsztatów Dziennikarstwa Modowego zorganizowanych przez Fashion Project w Warszawie.

W trakcie dwudniowych warsztatów 7-8 stycznia uczestnicy poznają tajniki prasy drukowanej w konfrontacji z internetem, dowiedzą się, jak powstaje gazeta, pracować będą również nad zagadnieniami związanymi z opisem kolekcji, sztuką prowadzenia wywiadu, przygotowaniem reportażu modowego, budową działu mody w magazynach oraz kreatywnym podejściem do tekstu. Warsztaty zostały podzielone na wykłady i ćwiczenia praktyczne. Poprowadzą je dziennikarze i redaktorzy mody.

Partnerem warsztatów jest Bookoff – specjalistyczna księgarnia, któej specyfiką jest podział na księgarnie tematyczne: fotograficzną z książkami o modzie, kulinarną z rozbudowanym

działem książek dla dzieci oraz artystyczną, z publikacjami z zakresu architektury, grafiki, wzornictwa, multimediów, sztuk plastycznych, sztuk performatywnych czy historii i teorii kultury. Bookoff jest uczestnikiem projektów organizowanych przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Zaopatruje wiele bibliotek uniwersyteckich, współdziała z licznymi instytucjami kultury i nauki.

Poza ogromną dawką wiedzy i niezwykłych wrażeń zespół Fashion Project zadba również o nagrody, które ufundowali partnerzy Warsztatów.

  • Staż w Book Of Luxury
  • Staż w Bookoff

Informacje oraz zapisy pod mailem: [email protected] www.fashionproject.pl