SAPU bierze udział w konkursie mody w Ameryce

Anna Niemczyk-Gadd, wykładowca Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie, jest właśnie w Meksyku, gdzie bierze udział w pracach jury międzynarodowego konkursu Arts of Fashion Competition (USA/Meksyk). W prestiżowej rywalizacji biorą udział absolwenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU.

Bierzemy udział w konkursie mody w Ameryce!The Arts of Fashion Foundation Fashion Student Competition to uznane wydarzenie, które powołano w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych jako rozszerzenie słynnego Concours International des Jeunes Créateurs de Mode (od 1982). Prowadzi je Arts of Fashion Foundation, amerykańska organizacja non profit, która posiada dziś światową rozpoznawalność, zajmując się promocją i wspieraniem kreatywnej mody.

Do tegorocznej rywalizacji zgłosiło się aż 346 studentów mody ze 112 szkół z 29 krajów. Motyw przewodni tegorocznego konkursu to „Unequal” („nierówny”).

 

Anna Niemczyk-GaddAnna Niemczyk-Gadd, która jest jednym z jurorów konkursu, jest właśnie w Monterrey w Meksyku na spotkaniu jury, które wyłoni najlepsze prace (5 i 6 maja). Zobaczymy je w czasie wielkiego finału, który odbędzie się w październiku w czasie wydarzenia organizowanego przez Arts of Fashion Foundation. W jury, obok profesora SAPU, znaleźli się wykładowcy mody z całego świata, m.in. Nathalie Doucet (Arts of Fashion Foundation), Kinor Jiang (Hong Kong Polytechnic University) czy Myra Walker (University of North Texas).

Więcej informacji:

http://www.arts-of-fashion.org/AoFCompetition/2016/pages/+AoFCompetition2016.html