Konkurs SZYCIOWY BLOG ROKU 2015

Legendarna marka polskich maszyn do szycia ŁUCZNIK już 2 marca 2016 r. zaprasza na kolejną edycję konkursu SZYCIOWY BLOG ROKU. Rywalizacja ma wyłonić najlepsze w kraju blogi o tematyce związanej z szyciem i robótkami ręcznymi. Wybrani pasjonaci zostaną nagrodzeni maszynami już po raz trzeci.

 Rzemiosło i rękodzieło od kilku lat wraca do łask i zyskuje coraz większe grono  amatorów. Miłośnicy maszyn, drutów czy szydełka nie tylko spotykają się we własnym kręgu, ale dzięki Internetowi tworzą prawdziwe społeczności, w których mają szansę wzajemnie się uczyć i inspirować. Często dzieje się tak za sprawą blogów – osobistych dzienników, które umożliwiają przedstawienie własnych pomysłów szerokiemu gronu odbiorców i są miejscem wymiany porad i doświadczeń.

 Już od kilku lat obserwujemy wzrost blogosfery związanej z szyciem i pokrewnymi pasjami. Coraz więcej osób dzieli się swoimi sukcesami, a czasem też pouczającymi porażkami z innymi internautami, blogerzy pobudzają swoją kreatywność i wzajemnie inspirują, co nam się bardzo podoba. Stąd konkurs SZYCIOWY BLOG ROKU – chcemy docenić osoby, które tworzą wartościowe treści związane z szyciem oraz propagować to hobby w szerszych kręgach  – mówi Patrycja Ziółkowska, Dyrektor Marketingu ASPA Electro.

W pierwszych dwóch edycjach SZYCIOWEGO BLOGU ROKU wzięło udział ponad 200 blogów, konkurs zyskał również setki obserwatorów i sympatyków. Okazało się, że motto wyznawane przez organizatorów konkursu – „radość życia bierze się z szycia” – ma swoich zwolenników w całym Internecie.

Zasady konkursu

Do konkursu może zgłosić się każda osoba prowadząca bloga poświęconego szyciu, robótkom ręcznym lub innym pasjom związanym z modą (np. projektowaniem). Zgłoszenia są przyjmowane od 2 do 16 marca 2016 r. za pośrednictwem strony www.szyciowyblogroku.pl

Nagrody – 10 nowoczesnych maszyn do szycia marki ŁUCZNIK, zaproszenia na warsztaty w Atelier ŁUCZNIK oraz poradniki książkowe, o łącznej wartości 15 000 zł, zostaną przyznane w trzech kategoriach głównych: MODA, OSOBOWOŚĆ i Do It Yourself (DIY). Dodatkowo jury może wybrać także dwa dowolne wyróżniające się blogi, które otrzymają miano SZYCIOWY BLOG ROKU 2015 – ODKRYCIE, a ich autorzy otrzymają nagrody specjalne. Swoją nagrodę przyznają także czytelnicy i sympatycy zgłoszonych blogów, którzy wybiorą NAJLEPSZY SZYCIOWY BLOG 2015 według INTERNAUTÓW.

Tegoroczne jury stworzą przede wszystkim blogerki-laureatki ubiegłorocznego konkursu: zafascynowana modą i projektująca własne ubrania Joanna Wołyniec-Kmieć (www.thinkinggraphic.pl), pasjonatka szycia, konstrukcji oraz podróży Julia Marek (www.joulenka.pl) oraz Beata Przeorska (www.brummig.blox.pl) – specjalistka od szycia i domowego DIY. Jury przewodniczył będzie przedstawiciel marki Łucznik.

Pełny regulamin konkursu dostępny jest pod adresem: www.szyciowyblogroku.pl

Szyciowy blog roku

ŁUCZNIK

ŁUCZNIK to legendarna polska marka, sięgająca swą tradycją początków XX wieku. W roku 2004 Grupa Kapitałowa ASPA – uzyskała licencję na używanie znaku towarowego „ŁUCZNIK”, a dwa lata później kupiła prawa do tej marki. Obecnie produkty marki ŁUCZNIK są dostępne w największych krajowych sieciach elektro i hipermarketach. Marka prowadzi również własny sklep online – www.galerialucznik.pl

Zgodnie z aktualnymi trendami na rynku, oferta produktów ŁUCZNIKA stale się poszerza i dostosowuje do indywidualnych potrzeb klienta. Maszyny są nie tylko funkcjonalne, charakteryzują się także niebanalną linią wzorniczą. Strategia rozwoju marki zakłada kreowanie stylów i trendów w szyciu domowym, a współczesny ŁUCZNIK chce sprawić, by szyciowe hobby znów stało się modne. Konkurs SZYCIOWY BLOG ROKU jest jedną z inicjatyw realizujących tę strategię.