Limitowana edycja płaszczy AWESOME

„Zróbcie miejsce w swoich szafach na najmilsze w dotyku, prawie żywe formy. Przyjdzie Wam się zmierzyć z prawdopodobnie najefektowniejszymi w tym sezonie płaszczami w postaci AWESOME. FURR” – tak na swoim Facebooku piszą dwie siostry z Krakowa, których REWELACYJNE płaszcze stały się flagowym produktem stworzonej przez nie marki.

Awesome, czyli z angielskiego „robiący wrażenie, fantastyczny, rewelacyjny
i… wyjątkowo trudny”. Dokładnie tymi przymiotnikami można określić projekty proponowane przez krakowski duet. Niezwykłość i skomplikowana forma kroju każdego uszytego przez Awesome. ubrania sprawia, że już choćby z tego powodu warto bliżej się mu przyjrzeć. Najlepsze, delikatne, strukturalne tkaniny i dzianiny to powód drugi.

„Awesome. wykluło się z prostej potrzeby stworzenia czegoś, co byłoby alternatywą dla tradycyjnych krojów okryć wierzchnich. Początkowo były to tylko przeciwdeszczowe peleryny ale szybko forma ewoluowała do okryć dostosowanych do każdej z pór roku. Od zwiewnych tunik idealnych na upalne lato, do zimowych ciepłych płaszczy o ciekawej fakturze. Lubimy eksperymenty, najbardziej te, które przynoszą niespodziewanie dobre efekty” – tłumaczą Agnieszka i Barbara Wieliczko.

Mało jest osób interesujących się modą, które nie zwróciłyby uwagi na Awesome. Dziewczyny mają bardzo sprecyzowaną strategię wizerunkową, której głównym założeniem jest „jakość i nieprzeciętność”. Awesome. to propozycja dla kobiet i mężczyzn. W ich oversizowych projektach dobrze mogą się poczuć ludzie o bardzo różnych sylwetkach. Dzięki Awesome. można zarówno ukryć niedoskonałości jak i wyeksponować najkorzystniejsze elementy. Kluczowy jest wybór odpowiedniej tkaniny, ponieważ każdy rodzaj materiału tworzy na sylwetce inne linie. Forma płaszczy wygląda bardzo nowocześnie. To na pewno wielki plus. Dodatkowo, wszyscy lubiący wiedzieć co kupują i dlaczego, nie muszą obawiać się, że przy szyciu tunik czy płaszczy, firma idzie na łatwiznę. Ubrania projektowane są i szyte ręcznie w Krakowie wg. zasad fair trade z najlepszych gatunkowo materiałów. „W dobie dzisiejszego handlu to bardzo ważne, by wspierać rodzimy rynek i małych przedsiębiorców oraz podawać klientom najlepsze rozwiązania” – tłumaczą Siostry.

 Założeniem Awesome. jest tworzenie krótkich serii projektów bazujących głównie na ciekawych fakturach tkanin. Siostry lubią pracować razem – swoje koncepcje i pomysły wzajemnie uzupełniają i konsultują do skutku. „Spędzamy ze sobą sporo czasu w pracy i poza nią, cieszą nas podobne detale, z różnicy zdań często wychodzą dobre kompromisy. Lubimy przekształcać materię w funkcjonalne, użyteczne formy. Zwracamy szczególną uwagę na strukturę i jakość materiałów
z których szyjemy. Nasze ubrania charakteryzują się unikalnym krojem, dzięki czemu są produktem rozpoznawalnym i wyróżniającym się na tle innych.”

Najnowszym projektem Awesome. jest absolutnie urocza, limitowana seria płaszczy AWESOME. FURR. skonstruowanych według charakterystycznych dla marki krojów i wykonanych z mięciutkiego materiału przypominającego pluszowego misia. Płaszcze na noszącej je osobie wydają się być żywą formą. Są ciepłe, delikatne, doskonale odszyte, płynnie poddające się ruchowi. Z jednej strony bardzo dziewczęce i kokieteryjne, z drugiej stworzone z myślą o typowym streetwearze, sprawdzą się też świetnie w wieczorowej stylizacji. Uniwersalizm projektów Awesome. zachwyca. Ubrania uszyte przez markę wpasują się w każdą stylizację, dopasują się do każdego typu urody i charakteru, trzeba tylko poświęcić chwilę by znaleźć swój Awesome.

Jak one to robią? Po prostu są Awesome.