Nowy lookbook marki NANKO

Re-start to kolekcja damsko-męska ready-to-wear na wiosnę/lato 2016 prezentująca innowacyjne ubrania będące połączeniem dwóch kontrastowych stylów – eleganckiego i sportowego.

Celem nie było dotarcie do szerokiej rzeszy odbiorców, lecz do węższego grona, poszukującego niekonwencjonalnych rozwiązań.

Inspiracją do stworzenia kolekcji były lata 80-te i 90-te, w szczególności popularne gry video na konsole takie jak nintendo, pegasus o prostej grafice i kolorystyce, odtwarzane na starym telewizorze. Asortymenty charakteryzują się geometrycznymi cięciami, czystością formy i funkcjonalnością. Ich prostota i surowość wykończenia została zestawiona z ciekawymi sitodrukami, przenoszących nas, oglądających kolekcję z nowoczesności, 30 lat wstecz.

Kolorystyka kolekcji nawiązuje do prostej kolorystyki gier na konsolę: szafir, cytrynowa żółcień, biel, czerń oraz gołębia szarość. kolorystyka asortymentów pozwala na dowolne zestawienia w obrębie kolekcji.

Ważnym elementem kolekcji są funkcjonalne akcesoria ze skóry naturalnej, takie jak torby podróżne, plecaki, torebki, pokrowce na laptopy/tablety, czapki z daszkiem.

W kolekcji przeważają okrycia wierzchnie – płaszcze, kurtki, ale także szerokie spodnie, szorty, sukienki i bluzy.