6-ty Zmysł Projektanta, czyli trendy na sezon wiosna-lato w ujęciu Michała Szulca i Bizuu

Za nami wszystkie najważniejsze światowe Tygodnie Mody. Także te w Polsce, w tym pokaz Michała Szulca oraz duetu Bizuu – projektantów, którzy są ambasadorami akcji 6-ty Zmysł Projektanta. Pora więc przyjrzeć się trendom na sezon wiosna-lato 2016 i wyłonić listę top trendów, kolorów, printów czy konkretnych elementów odzieży, które w tym roku podbiją ulice!

„6-ty Zmysł Projektanta” jest kampanią, dzięki której Whirlpool łączy świat technologii użytkowej ze światem mody. Dlaczego 6-ty Zmysł? Bo projektant jest wizjonerem, który do tworzenia ubrań używa wyłącznie wyobraźni i intuicji. Praca projektanta to patrzenie w przyszłość – dobry projektant, poniekąd intuicyjnie, potrafi przewidzieć i wykreować trendy, które będą obowiązywać przez kolejne miesiące. Dlatego marka Whirlpool zdecydowała się na współpracę z najlepszymi projektantami w Polsce, aby, dzięki odpowiedniej pielęgnacji i opiece SUPREME CARE, wspólnie dbać nawet o te najbardziej wymagające garderoby.

TOTAL WHITE

TOTAL WHITEBiel od stóp do głów jest wciąż obecna w trendach. Nie ma kompromisów – nawet akcesoria pozostają w białej palecie, ewentualnie zbliżonej. Taka propozycja odnajduje się dobrze zarówno w wersji eleganckiej, jak i sportowej, ale zawsze występuje w luźnych krojach, często w lookach oversize czy warstwowych. Królować będzie też biała koszula, a nawet wariacje na jej temat. Zarówno Michał Szulc, jak i projektantki Bizuu docenili ten trend prezentując swoim fanom białe zestawy total look ze spódnicami czy koronkowe sukienki.

 

WSZYSTKIE WCIELENIA NIEBIESKIEGO

WSZYSTKIE WCIELENIA NIEBIESKIEGOZarówno według duetu Bizuu, jak i Michała Szulca, w nadchodzącym sezonie modny będzie niebieski w niemal każdym swoim odcieniu. Dobrym wyborem będzie ten zbliżony do ciemnego niebieskiego, połyskujący, jak i ciemny, matowy, niemalże czarny. Na obu pokazach wystąpił raczej w wersji eleganckiej i kobiecej, ale równie dobrze odnajduje się w sportowym klimacie. Doskonale współgra też z białymi pasami czy z stylem retro. Możemy go wybrać w wersji spokojnej, czyli w detalach lub w wersji od stóp do głów.

 

ODKRYTE RAMIONA

ODKRYTE RAMIONATo jeden z tych trendów, który po części wpisuje się w modny obecnie styl boho. Mimo, że Michał Szulc reprezentuje raczej inne trendy w modzie, to i u niego możemy zauważyć modele ze śmiało odkrytymi ramionami. Odkrywamy je zarówno poprzez projekty bez ramiączek, jak sukienki i topy, ale też dzięki miksowaniu tych ramiączek lub oryginalnym cięciom.

 

 

 DENIM RZĄDZI

DENIM RZĄDZIKolejny sezon będzie należał do jeansu. Co do tego wszyscy niemal kreatorzy mody są zgodni. To samo dotyczy Michała Szulca i Bizuu. Każdy z nich oczywiście interpretuje go inaczej w swoich najnowszych kolekcjach. Pojawia się oczywiście klasyka gatunku, czyli grunge lat 90., mamy do dyspozycji denim od stóp do głów, ale również próbę nadania casualowemu motywowi więcej elegancji, np. poprzez wyszywanie szlachetnymi kamieniami lub innymi tkaninami. Niezależnie od formy, projektanci zgodnie nadali mu w wybranych stylizacjach miano pierwszych skrzypiec.

PASY I PASKI

PASY I PASKIGeometryczne wzory, a szczególnie paski, przeżywały swoje odrodzenie na obu pokazach, ale także na wszystkich minionych tygodniach mody na sezon wiosna-lato 2016. Pasy często pojawiały się na sukienkach maxi w wielobarwnym wydaniu, tak jak u Bizuu czy w zwielokrotnionym efekcie poprzez wykorzystanie kilku pasiastych elementów odzieży jednocześnie, jak u Michała Szulca. Paski idealnie sprawdzają się też jako motyw na butach, szczególnie na sandałach czy kozakach.

 

ASYMETRIA

ASYMETRIAW najbliższym sezonie zdecydowanie mówimy dość symetrycznej stagnacji, a projektanci proponują nieregularne kształty. Często są to mocne cięcia w dolnej części stylizacji, ale najnowszą propozycją są asymetrie przy dekolcie. Eksponowanie jednej ręki poprzez zabudowanie drugiej, łączenie kontrastowych materiałów i towarzystwo falban to tylko niektóre opcje.

 

 

SZALONE LATA 90-TE

SZALONE LATA 90-TEKreatorzy mody często czerpią z klimatów vintage i retro, ale nie wszyscy cofają się aż tak daleko. Lata 90. mogą nam się kojarzyć niemal z ascetyzmem w modzie. Jednak nic bardziej mylnego, bo to one dostarczyły projektantom wielu inspiracji na zbliżający się sezon wiosenno-letni. Co charakteryzuje ten okres? Na pewno grunge i rock, minimalizm, jeans czy sport. Ale to tylko niektóre cechy. Michał Szulc otwarcie mówi o tym, że jego najnowsza kolekcja podporządkowana jest wpływom ostatniej dekady XX wieku. Jednak i u Bizuu widać, że obie projektantki nie uciekły od tych trendów.

RAMIONA W WERSJI OVERSIZE

RAMIONA W WERSJI OVERSIZERamiona w nadchodzącym sezonie wiosna-lato będziemy eksponować też za pomocą poszerzanych fasonów. Im większe i bardziej spektakularne, tym lepiej – ważny będzie efekt. Mogą być po prostu oversizowe albo specjalnie zaokrąglone, a nawet prezentować się jak pompowane poduszki. Tu na pewno dużo modeli znajdziecie w najnowszej kolekcji Bizuu, ale i Michał Szulc nie oparł się pokusie powiększenia ramion.

 

Co zatem wybrać? Które z tych trendów będą najlepiej pasować w naszej szafie? To pytanie, na które każdy musi odpowiedzieć sobie sam, zgodnie z własnymi upodobaniami i z tym, w czym dobrze się czuje. Jedno jest jednak pewne, że polski rynek mody nie pozostaje w tyle za światowymi. Nie trzeba już jeździć do Londynu, Paryża czy Mediolanu, żeby być na bieżąco z tym, co proponują kreatorzy mody na nadchodzące sezony. Dziś wystarczy przyjść na pokazy w Łodzi, Krakowie, Warszawie czy innym mieście w Polsce i na własne oczy zobaczyć jak tworzą się trendy. Najlepszym tego przykładem są najnowsze kolekcje Bizuu czy Michała Szulca. Dobrze też wiedzieć, że polska moda wspierana jest przez świat biznesu, a projektanci mogą wspólnie tworzyć ciekawe projekty takiej jak m.in. 6-ty Zmysł Projektanta z marką Whirlpool. Dzięki temu obie branże mogą wspierać się wzajemnie i czerpać od siebie to co najlepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj