Łukasz Jemioł: mógłbym żyć w Londynie, ale przygodą byłaby praca na stałe w Paryżu

4efe7fb2fb 1092994513 jemiol plany paryz londyn

W przyszłym roku Łukasz Jemioł zamierza zaskoczyć swoich fanów. Obecnie przygotowuje nowe, niekonwencjonalne projekty, którą mają pomóc mu na nowo odkryć branżę modową. Projektant nie ukrywa też, że jego marzeniem jest otwarcie butików w Paryżu i Londynie.

W tym roku Łukasz Jemioł świętował 10. rocznicę pracy w charakterze projektanta mody. W ciągu minionych lat dał się poznać jako miłośnik niewymuszonej, nonszalanckiej elegancji, minimalistycznego, pozbawionego zbędnych ozdobników stylu oraz wypracowanych detali. Przy tworzeniu kolekcji zwraca uwagę przede wszystkim na wysoką jakość używanych tkanin. Projektant twierdzi, że 10-lecie pracy to dobry moment na zmiany.

Chciałbym kolejny rok zacząć od transformacji, nowych projektów i niekonwencjonalnych rozwiązań. Nie tyle od pokazów, ile od innego typu działań, które pozwolą mi odkrywać na nowo moją branżę, mój zawód. Myślę, że dużo będzie się działo – mówi Łukasz Jemioł agencji informacyjnej .

Projektant nie chce zdradzać szczegółów projektów, które obecnie przygotowuje, zapewnia jednak, że w przyszłym roku zaskoczy swoich fanów. Łukasz Jemioł jest laureatem wielu prestiżowych nagród w dziedzinie mody, m.in. Złotej Nitki. Jego ubrania noszą takie polskie gwiazdy, jak Anja Rubik, Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Popielewicz, Joanna Horodyńska i Karolina Malinowska. Projektant przyznaje, że na polskim rynku modowym ma już dobrą pozycję, teraz myśli o podbiciu rynków europejskich, głównie francuskiego i brytyjskiego.

Bliższy jest mi chyba Paryż, bo często tam bywam ze względów zawodowych. Kocham to miasto. Co prawda Londyn jest bardzo przyjazny i szybciej mógłbym żyć w Londynie, ale pracować dla domu mody i ogólnie jednak kolebką europejską w mojej głowie jest Paryż. I myślę, że to by była fajna przygoda pracować tam na stałe – mówi Łukasz Jemioł.

W listopadzie projektant uczestniczył w 26. Gali British Fashion Awards w Londynie jako reprezentant polskiej branży modowej. Po uroczystości nie ukrywał, że jego marzeniem jest znalezienie się w gronie laureatów tej prestiżowej nagrody.