Zimowe otulenia w kolekcji River

Kolekcja River autorstwa Magdy Hasiak to spora dawka minimalizmu i klasyki przełamywanych wyrazistymi detalami, które bezpiecznym formom nadają wyrazu i oryginalności.

W River projektantka kładzie nacisk na miękkie, ciepłe i obszerne w formie modele. To kolekcja pełna otulających sylwetkę tkanin i krojów, które sprawiają wrażenie, że możemy się nimi owinąć i zakryć. Otulenia, w których możemy się schować i wtulić. Klasyczne formy sukienek przykuwają uwagę detalami – stójka z eko skóry, czy charakterystyczne dekonstrukcje i drapowania. Pojawia się bluza z szerokim przekręcanym golfem i kurtka z dodatkowo ocieplanym kołnierzem. Nie brakuje modeli z wielkimi, obszernymi kapturami, które dodatkowo ociepla mięsista struktura dzianiny.

Magda Hasiak stworzyła kolekcję wielowarstwową, obudowaną dodatkami w postaci szali, mogących pełnić również funkcję kamizelek, dwuwarstwowych tub, czy czapek szytych ze strukturalnych dzianin. Wielowarstwowość kolekcji projektantka podkreśla również w przeładowanych stylizacjach zbudowanych z wielu elementów. Pokazując przy tym, jak wszystkie pojedyncze modele łączą się ze sobą w dowolnej kombinacji.

River  to zbiór pełen minimalistycznych form i modeli, których ład i harmonia przełamywane są nieoczywistym detalami. Wszystkie zabiegi dekonstrukcji i charakterystyczne dla projektantki traktowanie oczywistych form w nieoczywisty sposób powoduje, że pozornie klasyczne formy zyskują wyrazistość i oryginalność. To samo dzieje się z kolorami. Ponadczasowa czerń, szarość i brąz przełamywane są oliwkową zielenią i złotem. W kolekcji pojawia się również krata i strukturalne dzianiny z geometrycznymi wzorami.