Zwalcz jesienną chandrę

Listopad sprzyja spadkowi nastroju. Mała ilość promieni słonecznych skutkuje niedostatkiem naszych naturalnych, wewnętrznych antydepresantów – witaminy D i melatoniny. Czym je zastąpić, by nie popaść w jesienny marazm?

Na krótki dzień, a więc niedostatek promieni słonecznych, niewiele możemy zaradzić. Zanim jednak wykupimy baterię suplementów diety, które na stałe wejdą do naszego codziennego jesienno-zimowego menu, zastanówmy się nad naturalnym wsparciem dla organizmu. Naukowcy niejednokrotnie udowadniali, że osoby regularnie uprawiający sport są zdrowsze, mają wyższą odporność, a także rzadziej cierpią na wahania nastroju i sezonowe depresje. Intensywny wysiłek fizyczny stymuluje bowiem produkcję endorfin, hormonów szczęścia.

squash

Jednym z niezwykle popularnych ostatnio sportów, wyciskających siódme poty, a co za tym idzie zły nastrój, jest squash. Sport, który powstał jako odmiana tenisa dla brytyjskich więźniów, ceniony jest za dynamikę, wpływ na kondycję, oraz fakt, że angażuje wszystkie partie mięśni oraz równomiernie wzmacnia całe ciało. Outfit samodzielnego tenisisty nie jest wymagający, należy jednak pamiętać o dobrym wsparciu dla biustu. Dynamiczne ruchy wymagają odpowiedniej bielizny – biustonosz sportowy Anita Maximum Support dzięki uformowanym bez szwów miseczkom zapewnia perfekcyjne podtrzymanie dla każdego rozmiaru biustu.

Wysiłek w takt muzyki

zumba

Podobno Zumbę wymyślił pewien kolumbijski tancerz, choreograf i instruktor fitness. Wieść głosi, że zapomniawszy kasety z muzyką do aerobiku, improwizował zajęcia przy akompaniamencie latynoskich rytmów. Zajęcia ogromnie przypadły do gustu jego podopiecznym i od tej pory odbywały się właśnie w takiej formie.

Optymistyczna i energetyczna Zumba może stać się kolejnym doskonałym sposobem na zwalczenie jesiennej chandry. Porywająca latynoska muzyka sprawia, że zapominamy
o całym świecie, a intensywny trening aerobowy czyni w tym czasie cuda – spala kalorie, wysmukla i, co najważniejsze, wyzwala uczucie prawdziwej euforii. Kroki i układy Zumby nie są zbyt skomplikowane, dlatego nie trzeba być utalentowanym tancerzem, by
z powodzeniem „odtańczyć” trening.  Warto jednak pamiętać o sportowym outficie. Wygodne ubrania z oddychających tkanin i dobry biustonosz sportowy to podstawa, by móc beztrosko czerpać radość z ruchu. Anita Firm Support nie tylko świetnie podtrzymuje piersi w trakcie aktywności fizycznej, ale także dba o komfort noszenia – zapięcie z przodu umożliwia szybką i bardzo wygodną obsługę przed i po ćwiczeniach.

 Równowaga ciała i ducha

joga

Najstarsze źródła historyczne ujawniają, że Joga istniała nawet około 1500 lat p.n.e. Już wtedy znano pozycje ciała, które powodując napinanie i rozluźnianie rozmaitych partii mięśni mają lecznicze działanie na organizm człowieka, prowadząc do równowagi energetycznej organizmu, wzmocnienia mięśni, poprawy krążenia oraz złagodzenia stresu.  Joga, jako aktywność fizyczna, nie ma sobie równych w zwalczaniu napięcia psychicznego i poprawie kondycji emocjonalnej. By nasz komfort podczas ćwiczeń był równie wysoki, jak po nich, pamiętajmy o bieliźnie, która nie tylko wesprze piersi podczas wymagających ewolucji, ale także odprowadzi wilgoć na zewnątrz. Intensywna Joga, choć niepozorna, potrafi wycisnąć poty równie skutecznie, jak dynamiczny squash.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj