Marta Pałucka, Miss World Poland 2015

Wybory Miss World to największy konkurs piękności na świecie, który organizowany jest od 1951 roku i biorą w nim udział reprezentantki ponad 100 krajów. W tym roku koronę i tytuł najpiękniejszej Polki Miss World Poland zdobyła Marta Pałucka i to właśnie ona 19 grudnia będzie reprezentowała Polskę podczas 65. edycji wyborów światowego konkursu piękności – Miss World 2015 w chińskim mieście Sanya.

Marta Pałucka pochodzi z Sopotu i w swoim rodzinnym mieście studiuje zarządzanie na uniwersytecie. Jej największą pasją jest jazda konna, którą trenuje od 6 roku życia. To wielowymiarowe zainteresowanie zaowocowało zdobyciem uprawnień instruktora jeździectwa oraz realizacją kursu podyplomowego „Psychologia w jeździectwie”. Marta w wolnych chwilach pracuje jako wolontariusz i uczy dzieci z domów dziecka jeździć konno.

Jako modelka pracuje ponad 8 lat, a w konkursie Miss World Poland zdecydowała się wziąć udział ze względu na nowe oblicze tego typu konkursów, czyli piękno w każdym wymiarze. Ponieważ konkurs Miss World to nie tylko ładna buzia, ale również osobowości uczestniczki, jej ambicje, plany, aktywność na rzecz rozwoju własnej osobowości i pomoc potrzebującym. To zupełnie nowatorskie działanie w obszarze organizacji konkursów piękności zrównuje ze sobą atuty urody uczestniczek z ich osobowością i motywacją do zmiany otaczającej rzeczywistości.

– Od kandydatki oczekujemy nie tylko przepięknej twarzy i perfekcyjnej sylwetki. Miss World Poland nie bez kozery na końcu tytułu ma Poland. Ma być ambasadorką naszego kraju – najlepszym przykładem, że za powszechnie na świecie znaną urodą Polek idą także inteligencja, mądrość, wrażliwość. Nie oglądamy ich już w skąpych kostiumach bikini, ale pytamy o wykształcenie, życiowe plany, realizowaną ścieżkę kariery oraz świadomość sytuacji społecznej, gospodarczej i politycznej w Polsce i na świecie. Szukamy pięknych kobiet. W każdym kontekście. – mówi Elżbieta Wierzbicka, organizator wyborów Miss World Poland.

Miss World to kilkutygodniowa kampania, w której kandydatki z poszczególnych państw są ambasadorkami swoich krajów. Marta Pałucka wspiera polską gospodarkę i podczas miesięcznego wyjazdu do Chin postawiła na polskie marki odzieżowe, obuwnicze i kosmetyczne (La Metamorphose, Carinii, Vissavi, Sylveco, Biolaven, Desperado London). Ekskluzywna gala finałowa, transmitowana jest do kilkudziesięciu krajów świata, a Marta Pałucka Miss World Poland 2015 wystąpi na niej w stroju, który nawiązuje do polskiego skarbu narodowego, czyli do jabłek. Strój narodowy został stworzony przez projektantkę  Alicję Grucę-Florczak.

Suknię finałową dla Marty przygotował Dom Mody La Metamorphose Ewa Gawkowska i Małgorzata Szczęsna.

Related Images:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj